Kursy stacjonarne

Warsztaty arteterapii- malowanie na szkle

Prowadzący: mgr Dominika Mroczek-Dąbrowska

Forma zajęć: laboratorium

Rozpoczęcie zapisów: 23.02.2024
Zamknięcie zapisów: 18.03.2024

Zapisy na ten kurs
zostały zakończone.

1. sobota 20.04.2024 10:00 - 14:00
2. niedziela 21.04.2024 10:00 - 14:00

Wydział Archeologii
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7; 61-614 Poznań

Kurs odbywać się będzie w formie stacjonarnej.

Celem kursu jest zapoznanie uczestnika z wybranymi metodami arteterapii. Ukazanie funkcji sztuki z naciskiem na redukowanie stresu oraz ćwiczenie motoryki małej. Zapoznanie z kilkoma metodami malowania na szkle, porcelanie i elementach szklanych z użyciem farb i narzędzi naturalnych. Prezentacja i zastosowanie różnych form pracy, stosowanych w terapii i rehabilitacji dzieci i dorosłych. Zapoznanie z oddziaływaniem multisensorycznym w arteterapii. Każdy z uczestników wykona dwa dzieła, które będzie mógł samodzielnie zapakować i wykorzystać.

- Arteterapia: pojęcie i zastosowanie;

- Techniki malowania na powierzchniach szklistych;

- Dodatkowe elementy wykorzystywane w malarstwie.

Efekty uczenia się

Uczestnicy potrafią wskazać funkcje arteterapii oraz możliwości jej wykorzystania w zależności od potrzeb. Znają techniki i zasady mieszania farb i innych substancji, wykorzystywanych w warsztatach. Potrafią samodzielnie wykonać ozdoby i dekoracje na przedmiocie szklanym i porcelanowym. Znają zasady bezpieczeństwa i higieny pracy i prawidłowego przechowywania ich wytworów.

Część teoretyczna: wykład, prezentacja, materiały dla uczestników, notatki, dyskusja.

Część praktyczna:

- prezentacja różnych metod tworzenia ozdób i dekoracji na szkle;

- własnoręczne wykonanie ozdób i dekoracji na przedmiotach szklanych.

W ramach kursu zapewnione zostaną farby, pędzle, naczynia, porcelanowa filiżanka, szkło, drewniana rama, arkusze szablonów, dodatki oraz środki ochrony osobistej.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (6h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Egzamin praktyczny.