Organizacja zajęć w Uniwersytecie Otwartym. Komunikat nr 3.

Data publikacji: wtorek, 24.03.2020

Decyzja rządu o zawieszeniu zajęć w uczelniach wyższych została przedłużona do Świąt  Wielkanocnych. O możliwości powrotu do pracy po Świętach mówił dzisiaj premier. Teoretycznie więc istnieje szansa na rozpoczęcie naszych zajęć po 15 kwietnia. To rozwiązanie oznacza sytuację dla nas optymalną – zaczniemy kursy co prawda z miesięcznym opóźnieniem, ale w kształcie jaki zaproponowaliśmy w naszej ofercie.

To się oczywiście może zmienić. Na taką ewentualność musimy być przygotowani. Dlatego prowadzimy konsultacje z naszymi wykładowcami dotyczące propozycji prowadzenia zajęć online. Zdajemy sobie sprawę, iż w przypadku niektórych kursów zdalna forma nauczania nie jest możliwa, czy to z uwagi na specyfikę tematyczną danego kursu czy też na zaplecze techniczne prowadzącego i słuchaczy.  Takie zajęcia traktujemy więc jako ostateczność. Uruchomimy je tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie będzie żadnej innej możliwości odbycia zajęć stacjonarnych i za zgodą naszych słuchaczy. Będą one mogły rozpocząć się najwcześniej w maju.

Proszę oczekiwać kolejnych komunikatów, będziemy tez kontaktować się z Państwem przy pomocy poczty elektronicznej.

Życzymy Państwu zdrowia i dużo też zdrowia wokół Was.