Zaczynamy nowy rok akademicki 2019/2020

Data publikacji: czwartek, 29.08.2019

Za nami już trzy lata działalności Uniwersytetu Otwartego UAM. Od jesieni 2016 roku, kiedy to rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia do dzisiaj, w ramach dziewięciu  trymestrów, uruchomiliśmy 204 kursy dla 4,5 tysiąca słuchaczy.

Kończymy przygotowania do nowego roku akademickiego. W pierwszym trymestrze chcemy zaproponować blisko 80 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich lat oraz prawie 40 zupełnie nowych. Większość z nich jest przeznaczona dla tych, którzy chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie oraz tych którzy stawiają na rozwój osobisty  a kursy będą dla nich okazją skonfrontowania swojej wiedzy z autorytetami naukowymi i spotkania innych podobnych pasjonatów. Nasza oferta skierowana jest też do uczniów szkół średnich, jak i osób starszych, rozważających dopiero podjęcie studiów i chcących sprawdzić się w realiach akademickich. A także do tych, którzy przez całe życie marzyli, żeby być astronomami, archeologami, geografami, politykami a potem wybrali inną drogą. Uniwersytet Otwarty dzisiaj  może choć w części spełnić te marzenia.

Od 6 września zaczynamy przyjmować zapisy na jesienny trymestr w roku akademickim 2019/2020. W tym dniu ukaże się na naszej stronie pełna oferta, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, ćwiczeń, warsztatów i laboratoriów. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia rozpoczniemy w październiku.

Zapraszamy!