Nauki humanistyczne

Angielski w mowie- poziom podstawowy (wersja amerykańska)

Prowadzący: dr Hanna Wysocka

Język: polski/angielski

Rozpoczęcie zapisów: 1.09.2017
Zamknięcie zapisów: 25.09.2017

1. poniedziałek 9.10.2017 17:00 - 19:30
2. poniedziałek 16.10.2017 17:00 - 19:30
3. poniedziałek 23.10.2017 17:00 - 19:30
4. poniedziałek 30.10.2017 17:00 - 19:30
5. poniedziałek 6.11.2017 17:00 - 19:30

Wydział Anglistyki
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Celem kursu jest doskonalenie umiejętności poprawnego mówienia po angielsku w sytuacjach zawodowych, takich jak prezentacje, konferencje, raporty z prowadzonych projektów oraz w sytuacjach nieformalnych – rozmowy kuluarowe, telefoniczne, prywatne konwersacje na tematy codzienne.

Tematy ogólno-społeczne oraz akademickie: artykuły prasowe, teksty akademickie oraz materiały (o tematyce związanej z wykonywanym zawodem)  zgłoszone przez uczestników kursu.

Osiągnięcie pełniejszej kontroli nad poprawną wymową w języku mówionym. Wypracowanie świadomego posługiwania się gramatyką, słownictwem i frazeologią języka angielskiego w mowie.

Praca z tekstem oraz nagraniami w języku angielskim jako wzorcem do naśladowania oraz czytanie, recytacje, dyskusje, prezentacje w języku angielskim tekstów prowadzącego oraz materiałów uczestników kursu.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Nagranie wideo wygłoszonej prezentacji.

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.