Nauki humanistyczne

Angielski w mowie- warsztaty z konwersacji- poziom średniozaaw.

Prowadzący: dr Iwona Łęska-Drajerczak

Język: polski/angielski

Rozpoczęcie zapisów: 1.09.2017
Zamknięcie zapisów: 25.09.2017

1. wtorek 10.10.2017 16:00 - 17:30
2. wtorek 17.10.2017 16:00 - 17:30
3. wtorek 24.10.2017 16:00 - 17:30
4. wtorek 7.11.2017 16:00 - 17:30
5. wtorek 14.11.2017 16:00 - 17:30
6. wtorek 21.11.2017 16:00 - 17:30
7. wtorek 28.11.2017 16:00 - 17:30
8. wtorek 5.12.2017 16:00 - 16:45

Wydział Anglistyki
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Celem kursu jest usprawnienie płynności mówienia u słuchaczy na tematy codzienne oraz akademickie, rozbudowa słownictwa tematycznego oraz umiejętności słuchania w języku angielskim a także budowy wypowiedzi ustnej w zależności od celu i okoliczności wygłaszanej wypowiedzi ustnej

Zagadnienia bieżące z zakresu życia codziennego w Polsce i na świecie wymagające sformułowania opinii i poparcia jej przekonywującymi argumentami. Proponowane moduły tematyczne : Work ( wellness at work, success, job interviews, work motivation, job satisfaction  and burnout, work immigration), Relationships ( friendship, communication in today’s world, social media, the Internet), Lifestyles ( new trends and fashions aiding people in creating a satisfying personal life), Education (school education  and lifelong education)

Po zakończeniu kursu uczestnik osiągnie większą kontrolę nad poprawną wymową w języku mówionym angielskim, będzie posiadał większą umiejętność świadomego posługiwania się gramatyką, słownictwem i frazeologią języka angielskiego w tworzeniu wypowiedzi ustnych na poziomie średniozaawansowanym. Uczestnik także udoskonali umiejętność budowania poprawnej stylistycznie i semantycznie oraz odpowiedniej do sytuacji komunikacyjnej wypowiedzi ustnej w języku angielskim.

Praca z tekstem oraz nagraniami w języku angielskim jako wzorcem do naśladowania oraz dyskusje, debaty a także indywidualne krótkie prezentacje w języku angielskim na podstawie materiałów prowadzącego kurs.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Nagranie wideo wypowiedzi ustnej każdego uczestnika kursu.

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.