Nauki prawno-społeczne

Coaching jako droga rozwoju osobistego i zawodowego

Prowadzący: dr Małgorzata Dąbrowicz

Rozpoczęcie zapisów: 1.09.2017
Zamknięcie zapisów: 25.09.2017

1. środa 18.10.2017 16:30 - 19:30
2. środa 8.11.2017 16:30 - 19:30
3. środa 29.11.2017 16:30 - 20:00
4. środa 13.12.2017 16:30 - 20:00
5. środa 10.01.2018 16:30 - 19:30
6. środa 24.01.2018 16:30 - 20:00
7. środa 7.02.2018 16:30 - 19:30

Biblioteka UAM
ul. Ratajczaka 38-40; 61-816 Poznań

Celem kursu jest zapoznanie z coachingiem, jego specyfiką i odmianami, a także wybranymi modelami, technikami oraz narzędziami możliwymi do zastosowania w odniesieniu do innych bądź siebie w kontekście życia osobistego i zawodowego.

Coaching – pojęcie, rodzaje, konteksty, obszary zastosowań; osoba i kompetencje coacha; coaching a inne formy rozwoju.

Cele, komunikacja, kontakt i relacja, zasady pracy w coachingu.

Podejścia, metody i techniki coachingu (w tym: model GROW, coaching koaktywny).

Narzędzia coachingowe (np. koło życia, linia życia, praca z metaforą, praca na wartościach, identyfikacja i wykorzystanie zasobów, praca z przekonaniami).

Uczestnik kursu:

• Uzyskuje wiedzę na temat coachingu, jego specyfiki, obszarów i możliwości zastosowań, wybranych modeli, metod, technik oraz narzędzi.
  • Rozumie znaczenie oraz przydatność coachingu jako metody rozwoju, potrafi wykorzystywać go do planowania i realizacji własnych celów (osobistych, zawodowych).
  • Potrafi posługiwać się oraz właściwie stosować wybrane techniki i narzędzia pracy coachingowej zarówno w tzw. autocoachingu, jak i wobec innych.

Warsztat z ćwiczeniami praktycznymi. Elementy wykładu, prezentacja, dyskusja, analiza przypadków, ćwiczenia w parach i małych grupach, metoda zadaniowa – uczestnictwo w procesie coachingowym.

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.