Nauki prawno-społeczne

Coaching w pracy pedagoga i doradcy zawodowego

Prowadzący: dr Joanna Kozielska

Rozpoczęcie zapisów: 1.02.2017
Zamknięcie zapisów: 27.02.2017

1. czwartek 23.03.2017 17:00 - 20:00
2. czwartek 6.04.2017 17:00 - 20:00
3. czwartek 20.04.2017 17:00 - 20:00
4. czwartek 4.05.2017 17:00 - 20:00
5. czwartek 18.05.2017 17:00 - 20:00
6. czwartek 1.06.2017 17:00 - 20:00
7. czwartek 22.06.2017 17:00 - 20:00
8. czwartek 29.06.2017 17:00 - 20:00

Wydział Studiów Edukacyjnych
ul. Szamarzewskiego 89; 60-568 Poznań

Celem kursu jest zapoznanie Słuchaczy z metodyką działań coachingowych i wyposażenie w umiejętności sprawnego korzystania z wybranych metod,  technik i narzędzi coachingowych które mogą być stosowane w pracy pedagogów, nauczycieli i doradców zawodowych.

Bloki poszczególnych spotkań koncentrować się będą wokół zagadnień:

• Rozważania terminologiczne. Coaching w pracy nauczyciela.
  • Style coachingu. Funkcje coachingu
  • Narzędzia organizacji procesu.
  • Narzędzia budowania relacji.
  • Werbalne metody słuchania
  • Narzędzia tworzenia wizji i wyznaczania celów edukacyjno-zawodowych
  • Koło rozwojowe

Słuchacz:

• Posiada wiedzę o specyfice coachingu jego rodzajach i modelach,  w tym podstawowych obszarach i możliwościach stosowania tej formy oddziaływania w pracy pedagoga, nauczyciela
  • Zna oraz poprawnie i odpowiedzialnie stosuje wybrane metody i narzędzia z obszaru coachingu w edukacji
  • Potrafi wykorzystać model rozmowy coachingowej GROW w pracy z uczniem.

Warsztat, burza mózgów, metody problemowe, aktywizujące, studium przypadku.

Dla tego kursu nie wprowadzono jeszcze informacji o egzaminie końcowym.

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.

Warto wiedzieć

Jeżeli wybrany kurs nie spełni Twoich oczekiwań będziesz mógł w dowolnej chwili z niego zrezygnować. Po dokonaniu rezygnacji z kursu odzyskasz wpłaconą opłatę w wysokości zależnej od odbytych już zajęć (rezygnując w połowie kursu odzyskasz zatem 50% ceny kursu).