Nauki prawno-społeczne

CV doskonałe i jak przeżyć rozmowę rekrutacyjną

Prowadzący: prof. UAM dr hab. Hanna Mamzer

Forma zajęć: ćwiczenia

Rozpoczęcie zapisów: 24.11.2017
Zamknięcie zapisów: 17.12.2017

Zapisy na ten kurs rozpoczną się w
piątek 24.11.2017

1. sobota 13.01.2018 12:00 - 15:45
2. sobota 20.01.2018 12:00 - 15:45
3. sobota 27.01.2018 12:00 - 15:45
4. sobota 3.02.2018 12:00 - 15:45
5. sobota 10.02.2018 12:00 - 15:45

Wydział Nauk Społecznych (Międzychodzka)
ul. Międzychodzka 5; 60-371 Poznań

Celem kursu jest zapoznanie słuchaczy z praktycznymi informacjami na temat pisania cv, modyfikowania go pod kątem odbiorców, czytania ogłoszeń rekrutacyjnych oraz zachowania na rozmowie rekrutacyjnej w celu zmaksymalizowania szans zatrudnienia. Atutem kursu jest spotkanie z fotografem profesjonalistą, który wykona zdjęcia uczestników do cv.

W trakcie realizacji kursu uczestnicy poznają sposób bardzo praktycznego rozumienia funkcji cv. Jest to podstawa do efektywnego wykorzystania tego narzędzia rekrutacyjnego. Uczestnicy dowiedzą się jak powinno wyglądać cv idealne, czy wykorzystywać fotografie i jakie informacje zawierać w cv. Uczestnicy dowiedzą się także jak należy czytać ogłoszenia rekrutacyjne oraz jak zachowywać się na rozmowie rekrutacyjnej aby maksymalizować szanse zatrudnienia. Każdy uczestnik otrzyma wykonane przez profesjonalistę zdjęcie do cv.

Uczestnik będzie posiadał wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu tworzenia cv ale też rozumienia jego sensu jako narzędzia komunikacyjnego. Pozna zasady tworzenia cv oraz podstawowe błędy popełniane przy jego pisaniu. Zdobędzie wiedzę na temat alternatywnych form względem tradycyjnego cv. Pozna także zasady czytania ogłoszeń rekrutacyjnych a także zdobędzie umiejętności zachowania się na rozmowie rekrutacyjnej. Z zakresu praktycznego wykorzystania cv.

warsztat zajęciowy oparty na prezentacjach w Power Point, wykorzystujących materiały wizualne i audio. Ważnym elementem zajęć jest dyskusja oraz udzielanie informacji zwrotnej.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

egzamin ustny - prezentacja