Kursy językowe

Der, die czy das? Triki na rodzajniki

Prowadzący: dr Violetta Frankowska

Forma zajęć: wykłady + warsztaty

Język: polski/ niemiecki

Rozpoczęcie zapisów: 22.02.2021
Zamknięcie zapisów: 8.03.2021

1. czwartek 1.04.2021 18:00 - 19:30
2. czwartek 8.04.2021 18:00 - 19:30
3. czwartek 15.04.2021 18:00 - 19:30
4. czwartek 22.04.2021 18:00 - 19:30
5. czwartek 29.04.2021 18:00 - 19:30
6. czwartek 6.05.2021 18:00 - 19:30

Zajęcia prowadzone zdalnie.

Tryb zdalny z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z rodzajnikiem w języku niemieckim oraz zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Kurs prowadzony jest zarówno w języku polskim jak i niemieckim.

1. Czym jest rodzajnik, do czego służy i jak go używać?
  2. Skąd wiadomo, kiedy der, die czy das?
  3. Rodzajnik określony, nieokreślony czy może zerowy?
  4. Homonimy czyli jak zmienia się znaczenie tych samych wyrazów w zależności od rodzajnika.
  5. Rodzajniki w wyrazach obcego pochodzenia.
  6. Rodzajniki w przysłowiach, idiomach etc.

Po ukończeniu kursu uczestnicy:

- będą znali i rozumieli zasady gramatyczne użycia rodzajnika w języku niemieckim

- będą potrafili skutecznie określać rodzajnik danego rzeczownika przy pomocy poznanych zasad

- poznają rzeczowniki, których znaczenie zmienia się w zależności od użytego rodzajnika

- zyskają świadomość różnic kulturowych w odniesieniu do języka polskiego i niemieckiego

- będą potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce

wykład z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (7h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Egzamin pisemny polegający na rozwiązaniu testu opartego na poruszanych na kursie zagadnieniach.