Nauki społeczne

Dziennikarz obywatelski on-line. Czyli jak być słuchanym, oglądanym i czytanym w sieci

Prowadzący: mgr Remigiusz Koziński

Forma zajęć: ćwiczenia

Rozpoczęcie zapisów: 22.02.2021
Zamknięcie zapisów: 8.03.2021

1. środa 31.03.2021 16:00 - 20:00
2. środa 7.04.2021 17:00 - 19:00
3. środa 14.04.2021 17:00 - 19:00
4. środa 28.04.2021 16:00 - 20:00
5. środa 5.05.2021 16:00 - 20:00

Zajęcia prowadzone zdalnie.

Tryb zdalny z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Celem kursu jest zapoznanie słuchaczy z możliwościami, jakie stwarzają technologie mobilne i internetowe w kontekście dziennikarstwa obywatelskiego; przekazanie podstawowych informacji dotyczących zasad tworzenia materiałów dziennikarskich w sieci i przygotowanie słuchaczy do posługiwania się smartfonem, jako urządzeniem zapewniającym możliwości techniczne przekazu informacji; wreszcie przekazanie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z samodzielnym wypromowaniem swojego materiału w mediach społecznościowych.

• podstawowe zasady konstruowania materiału dziennikarskiego;
  • podobieństwa i różnice materiałów w mediach „tradycyjnych” i internetowych;
  • sposób przekazu informacji w internecie: tekst, podcast, video.
  • Facebook, Twitter, Instagram – wykorzystanie mediów społecznościowych do promocji własnych materiałów.

Słuchacz ma wiedzę na temat podstawowych zasad tworzenia dziennikarskich tekstów, materiałów audio i video. Umie wykorzystać do ich tworzenia smartfona i technologie mobilne.

Potrafi uzyć mediów społecznościowych do zdobycia jak największego audytorium dla przygotowanych przez siebie treści.

Wykład autorski on-line przekazujący podstawową wiedzę teoretyczną. Ćwiczenia podczas zajęć online. Zajęcia podzielone na panele poświęcone różnym sposobom przekazu informacji.

Po zakończeniu każdego z paneli indywidualne projekty indywidualnie konsultowane z prowadzącym zajęcia.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Przygotowanie i skonsultowanie z prowadzącym indywidualnych projektów na koniec każdego z paneli zajęciowych.