Kursy językowe

Gramatyka angielska dla zaawansowanych: nauka struktur poprzez pracę nad autentycznymi tekstami (film, publicystyka, literatura)

Prowadzący: dr Michał Remiszewski

Język: angielski

Rozpoczęcie zapisów: 30.11.2018
Zamknięcie zapisów: 23.12.2018

1. czwartek 17.01.2019 18:30 - 20:00
2. czwartek 24.01.2019 18:30 - 20:00
3. czwartek 31.01.2019 18:30 - 20:00
4. czwartek 7.02.2019 18:30 - 20:00
5. czwartek 14.02.2019 18:30 - 20:00
6. czwartek 21.02.2019 18:30 - 20:00
7. czwartek 28.02.2019 18:30 - 20:00
8. czwartek 7.03.2019 18:30 - 19:15

Wydział Anglistyki (Coll. Novum)
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Jest to całkowicie odświeżona wersja kursu oferowanego w zeszłym roku, oparta na nowych materiałach. Nowością jest również to, że tym razem kurs będzie prowadzony w całości po angielsku.

Kurs jest kierowany do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę gramatyczną o zaawansowane struktury oraz zapoznać się z niuansami związanymi ze stosowaniem różnych fraz i form gramatycznych.

Jednym z najważniejszych elementów kursu jest budowanie u słuchaczy świadomości struktur gramatycznych oraz nauka analizy form gramatycznych obecnych w autentycznych tekstach amerykańskich i brytyjskich.

Każde zajęcia będą miały formę warsztatów i będą polegały na pracy nad  autentycznymi tekstami w języku angielskim i ich analizie gramatycznej: wypowiedzi ustne, listy dialogowe, publicystyka, proza współczesna

Po zakończeniu kursu i potwierdzeniu osiągnięcia efektów kształcenia student będzie potrafił:

• dokonać analizy funkcjonalnej niektórych struktur zastosowanych w angielskim tekście autentycznym;
  • zastosować w tekście wybrane struktury gramatyczne omawiane w trakcie kursu.

• Analiza angielskich tekstów autentycznych ze względu na zastosowane w nich struktury gramatyczne;
  • Ćwiczenia gramatyczne oparte na angielskich tekstach autentycznych;
  • Dyskusja;
  • Instruktaż gramatyczny dotyczący wybranych konstrukcji gramatycznych.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Test pisemny