Nauki humanistyczne

Język hiszpański dla średniozaawansowanych (B2 plus)

Prowadzący: dr Raul Fernández Jódar

Forma zajęć: ćwiczenia

Język: hiszpański

Rozpoczęcie zapisów: 1.09.2017
Zamknięcie zapisów: 25.09.2017

1. sobota 14.10.2017 11:30 - 13:45
2. sobota 21.10.2017 11:30 - 13:45
3. sobota 28.10.2017 11:30 - 13:45
4. sobota 18.11.2017 11:30 - 13:45
5. sobota 2.12.2017 11:30 - 13:45
6. sobota 9.12.2017 11:30 - 13:45
7. sobota 16.12.2017 11:30 - 13:45
8. sobota 13.01.2018 11:30 - 13:45
9. sobota 20.01.2018 11:30 - 13:45
10. sobota 27.01.2018 11:30 - 13:45

Wydział Neofilologii
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Przekazanie wiedzy, która umożliwi osiągnięcie poziomu B2+ według europejskiego systemu opisu kształcenia językowego.

Nauka praktyczna języka hiszpańskiego. W trakcie zajęć słuchacze poszerzą znajomość gramatyki języka hiszpańskiego i rozwiną swoje umiejętności komunikacyjne poprzez ćwiczenia praktyczne z mówienia, rozumienia ze słuchu i czytania ze zrozumieniem. Osiągną poziom pozwalający im na porozumiewanie się w języku hiszpańskim w sposób płynny i naturalny, a także zrozumiały dla innych rozmówców. Dzięki temu uda im się wyeliminować problemy mogące pojawiać się w sferze zawodowej lub podczas podróży. Na tym kursie tematy dotyczyć będą pracy, edukacji, środków masowego przekazu, reklamy, środowiska naturalnego oraz polityki.

Po zakończeniu kursu i potwierdzeniu osiągnięcia efektów kształcenia uczeń formułuje przejrzyste, rozbudowane wypowiedzi na różne tematy związane z osobistymi, społecznymi i codziennymi problemami; porozumiewa się na tyle płynnie i spontanicznie, że może prowadzić dość swobodne rozmowy z rodzimymi użytkownikami języka; potrafi brać czynny udział w dyskusjach, przedstawiając swoje zdanie na dany temat i broniąc swoich poglądów, albo podając argumenty za i przeciw względem możliwych rozwiązań; potrafi zrozumieć dłuższe wypowiedzi  i rozmowy.

ćwiczenia praktyczne rozwijające różnorakie umiejętności językowe: mówienie, pisanie, czytanie ze zrozumieniem, rozumienie ze słuchu.

pisemny i ustny

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.