Kursy językowe [kursy zdalne]

Język hiszpański na każdy dzień- A1.2 (nie od podstaw)

Prowadzący: mgr Katarzyna Kieszkowska

Forma zajęć: laboratorium

Język: hiszpański/ polski

Rozpoczęcie zapisów: 16.09.2022
Zamknięcie zapisów: 4.10.2022

1. środa 26.10.2022 16:30 - 18:00
2. środa 2.11.2022 16:30 - 18:00
3. środa 9.11.2022 16:30 - 18:00
4. środa 16.11.2022 16:30 - 18:00
5. środa 23.11.2022 16:30 - 18:00
6. środa 30.11.2022 16:30 - 18:00
7. środa 7.12.2022 16:30 - 18:00
8. środa 14.12.2022 16:30 - 18:00
9. środa 21.12.2022 16:30 - 18:00
10. środa 4.01.2023 16:30 - 18:00

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Celem kursu jest wykształcenie sprawności językowych: mówienie, czytanie, pisanie krótkich form, rozumienie tekstu słuchanego i pisanego  w sposób zintegrowany, ukierunkowany na kształtowanie/rozwijanie komunikatywności na poziomie A1. Kurs skierowany jest do osób, które zetknęły się już z językiem hiszpańskim w stopniu podstawowym jednak wciąż odczuwana bariera językowa nie pozwala im na sprawną komunikację. Wiedza zdobyta wcześniej nie została ugruntowana i wymaga korekty i praktyki.

Na kursie poruszane będą zagadnienia, słownictwo, struktury gramatyczne potrzebne do komunikowania się w bieżących sprawach życia codziennego (rutyna dnia, życie rodzinne, transport, zakupy, zamówienie posiłku), dodatkowo słuchacze zapoznają się z różnymi wariantami wymowy w języku hiszpańskim (Hiszpania, Ameryka Łacińska).  Formułowane wypowiedzi będą w czasie teraźniejszym, ćwiczone będą formy odmiany czasowników regularnych i nieregularnych.

Efekty uczenia się

Słuchacze po ukończonym kursie znają słownictwo, wyrażenia, struktury gramatyczne niezbędne w codziennym funkcjonowaniu w środowisku hispanojęzycznym. Wiedzą, jak formułować pytania dotyczące najpotrzebniejszych kwestii życia codziennego i odpowiadać na nie. Rozumieją krótkie teksty pisane i słuchane o prostej strukturze. Słuchacze potrafią samodzielnie sformułować proste komunikaty ustne i pisemne.

Praca na platformie Teams, prezentacja materiałów własnych, wykorzystanie wybranych zagadnień z podręcznika Descubre A1, materiałów audio, audio-video, materiałów autentycznych, plików words, ćwiczeń interaktywnych.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

test końcowy