Kursy językowe [kursy zdalne]

Język niemiecki w zawodzie dla średniozaawansowanych (B1.1)

Prowadzący: dr Karolina Waliszewska

Forma zajęć: laboratorium

Język: polski/ niemiecki

Rozpoczęcie zapisów: 15.09.2023
Zamknięcie zapisów: 3.10.2023

1. środa 8.11.2023 18:00 - 20:15
2. środa 15.11.2023 18:00 - 20:15
3. środa 22.11.2023 18:00 - 20:15
4. środa 29.11.2023 18:00 - 20:15
5. środa 6.12.2023 18:00 - 20:15
6. środa 13.12.2023 18:00 - 20:15
7. środa 20.12.2023 18:00 - 20:15
8. środa 10.01.2024 18:00 - 20:15
9. środa 17.01.2024 18:00 - 20:15
10. środa 24.01.2024 18:00 - 20:15

Informacja dotycząca oznaczeń poziomu kursów językowych znajduje się w zakładce FAQ.

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Kurs przeznaczony jest dla osób znających już podstawy języka niemieckiego na poziomie A2, planujących związać swą przyszłość zawodową z językiem niemieckim i chcących kompetentnie komunikować się w pracy. Celem kursu jest rozwijanie kompetencji językowych w zakresie języka niemieckiego na poziomie B1, poprzez ćwiczenie umiejętności zawodowych i autentycznych sytuacji komunikacyjnych.

Do ceny kursu należy doliczyć 120 zł za podręcznik DaF im Unternehmen B1. Kurs- und Übungsbuch mit Audios und Filmen online, wydawnictwo Klett.

Tematyka kursu obejmuje słownictwo i wyrażenia z życia codziennego i zawodowego; ćwiczona na bazie autentycznych tekstów oraz licznych scenek z podziałem na role. Także zagadnienia gramatyczne umiejscowione są w kontekście zawodowym. Przykładowe tematy: prezentacja firmy / przedsiębiorstwa; branże, gałęzie gospodarki; formy spółek handlowych, zakładanie firmy; czytanie i rozumienie wiadomości gospodarczych; postępowanie w przypadku choroby, zwolnienie lekarskie; komunikacja telefoniczna, pozostawianie i odsłuchiwanie wiadomości; notatka służbowa; planowanie i obsługa targów i in.

Efekty uczenia się

Po ukończeniu kursu słuchacz:

• wypowiada się adekwatnie do danego kontekstu sytuacyjnego;
  • potrafi zareagować w rozmowie, biorąc pod uwagę funkcje języka;
  • rozumie i stosuje zasady poprawności gramatycznej w języku niemieckim;
  • tworzy poprawne zdania/wypowiedzi zarówno pisemne, jak i ustne przy użyciu adekwatnych struktur i słownictwa charakterystycznego dla języka specjalistycznego w biznesie.

Praca na podstawie podręcznika DaF im Unternehmen B1

• praca indywidualna
  • praca w parach
  • praca w grupach