Kursy językowe [kursy zdalne]

Język niemiecki w zawodzie dla średniozaawansowanych (B1.2)

Prowadzący: dr Karolina Waliszewska

Forma zajęć: laboratorium

Język: polski/ niemiecki

Rozpoczęcie zapisów: 16.09.2022
Zamknięcie zapisów: 4.10.2022

1. poniedziałek 24.10.2022 17:15 - 19:30
2. poniedziałek 31.10.2022 17:15 - 19:30
3. poniedziałek 7.11.2022 17:15 - 19:30
4. poniedziałek 14.11.2022 17:15 - 19:30
5. poniedziałek 21.11.2022 17:15 - 19:30
6. poniedziałek 28.11.2022 17:15 - 19:30
7. poniedziałek 5.12.2022 17:15 - 19:30
8. poniedziałek 12.12.2022 17:15 - 19:30
9. poniedziałek 19.12.2022 17:15 - 19:30
10. poniedziałek 9.01.2023 17:15 - 19:30

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Kurs przeznaczony jest dla osób znających już podstawy języka niemieckiego na poziomie A2/B1.1, planujących związać swą przyszłość zawodową z językiem niemieckim i chcących kompetentnie komunikować się w pracy. Celem kursu jest rozwijanie kompetencji językowych w zakresie języka niemieckiego na poziomie B1.2, poprzez ćwiczenie umiejętności zawodowych i autentycznych sytuacji komunikacyjnych.

Do ceny kursu należy doliczyć 110 PLN na zakup podręcznika: DaF im Unternehmen B1. Kurs- und Übungsbuch mit Audios und Filmen online, wydawnictwo Klett

Tematyka kursu obejmuje słownictwo i wyrażenia z życia codziennego i zawodowego; ćwiczona na bazie autentycznych tekstów oraz licznych scenek z podziałem na role. Także zagadnienia gramatyczne umiejscowione są w kontekście zawodowym. Przykładowe tematy: prezentacja firmy / przedsiębiorstwa; branże, gałęzie gospodarki; formy spółek handlowych, zakładanie firmy; czytanie i rozumienie wiadomości gospodarczych; postępowanie w przypadku choroby, zwolnienie lekarskie; komunikacja telefoniczna, pozostawianie i odsłuchiwanie wiadomości; notatka służbowa; planowanie i obsługa targów i in.

Efekty uczenia się

Po ukończeniu kursu słuchacz:

• wypowiada się adekwatnie do danego kontekstu sytuacyjnego;
  • potrafi zareagować w rozmowie, biorąc pod uwagę funkcje języka;
  • rozumie i stosuje zasady poprawności gramatycznej w języku niemieckim;
  • tworzy poprawne zdania/wypowiedzi zarówno pisemne jak i ustne przy użyciu adekwatnych struktur i słownictwa charakterystycznego dla języka specjalistycznego w biznesie.

Praca na podstawie podręcznika DaF im Unternehmen B1 (od rozdziału 5)

• praca indywidualna
  • praca w parach
  • praca w grupach
  • ćwiczenia konwersacyjne, gramatyczne, leksykalne, ze słuchu

Egzamin ustny (sytuacje komunikacyjne) i pisemny (test leksykalno-gramatyczny).