Kursy językowe [kursy zdalne]

8. środa 14.12.2022 17:15 - 19:30
9. środa 21.12.2022 17:15 - 19:30
10. środa 11.01.2023 17:15 - 19:30

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Kurs przeznaczony jest dla osób znających już trochę podstawy języka niemieckiego na poziomie A1, a które planują związać swą przyszłość zawodową z językiem niemieckim i chciałyby kompetentnie komunikować się w pracy. Celem kursu jest wykształcenie podstawowych kompetencji językowych w zakresie języka niemieckiego na poziomie A2, poprzez ćwiczenie podstawowych umiejętności zawodowych i autentycznych sytuacji komunikacyjnych.

UWAGA: Do ceny kursu należy doliczyć 110 zł  za kupno podręcznika DaF im Unternehmen A2. Kurs- und Übungsbuch mit Audios und Filmen online, wydawnictwo Klett

Tematyka kursu obejmuje słownictwo i wyrażenia z życia codziennego i zawodowego; ćwiczona na bazie licznych scenek z podziałem na role. Także zagadnienia gramatyczne umiejscowione są w kontekście zawodowym. Przykładowe tematy: podróż służbowa, wyszukiwanie połączeń w podróży, pogoda a strój służbowy, imprezy firmowe – pisanie/wysyłanie/przyjmowanie zaproszeń, prezentacja firmy - historia sukcesu, składanie reklamacji, rozmowy telefoniczne z biurem obsługi klienta, administracja budynku i in.

Efekty uczenia się

Po ukończeniu kursu słuchacz:

• wypowiada się adekwatnie do danego kontekstu sytuacyjnego;
  • potrafi zareagować w rozmowie, biorąc pod uwagę funkcje języka;
  • rozumie i stosuje zasady poprawności gramatycznej w języku niemieckim;
  • tworzy poprawne zdania/wypowiedzi zarówno pisemne jak i ustne przy użyciu adekwatnych struktur i słownictwa charakterystycznego dla języka specjalistycznego w biznesie.

Praca na podstawie podręcznika DaF im Unternehmen A2

• praca indywidualna
  • praca w parach
  • praca w grupach