Nauki społeczne

6. czwartek 19.12.2019 18:45 - 21:00

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
ul. Fredry 10; 61-701 Poznań

Spojrzenie na komunikację jako na proces budowania somoświadomości. Przyjrzenie się sobie, swoim wartościom, potrzebom czy umiejętnościom słuchania drugiego w relacji. Celem kursu jest z jednej strony kształcenie umiejętności komunikacyjnych w ujęciu coachingowym  natomiast z drugiej budowanie wiedzy i samoświadomości wśród uczestników kursu. Dążenie do równowagi między wiedzą a umiejętnościami, dążenie do zbilansowanego rozwoju.  Budzenie w kursantach świadomości odpowiedzialności za komunikację. Celem jest  zaproszenie do przyjrzenia się sobie.

• Coaching jako narzędzie wspierające komunikację.
  • Czym jest a czym nie jest coaching?
  • Definicje coachingu.
  • Zasady coachingu w podejściu Ericksonowskim.
  • Założenia coachingu.
  • Strefa komfortu.
  • Poziomy słuchania.
  • Budowa mózgu.
  • Dialog wewnętrzny.
  • Fazy zmiany.
  • Narzędzia wykorzystywane w coachingu.
  • Praca z metaforą.

Po zakończeniu kursu, zaangażowany w proces budowania samoświadomości, uczestnik i uczestniczka  warsztatów ma rozszerzoną wiedzę o coachingu. Wie z jakich nauk czerpie coaching. Zna narzędzia i procesy wykorzystywane w coachingu. Zna narzędzia wykorzystywane do budowania świadomości człowieka. Zna fazy przebiegu procesu od momentu zainicjowania do etapu wdrożenia. Potrafi wykorzystywać narzędzia coachingowe w reflektowaniu siebie, jak również w komunikacji. Rozumie potrzebę poszerzania i aktualizowania wiedzy, umiejętności oraz kompetencji przez całe życie oraz jest przekonany o konieczności uczenia się od innych osób. Jest przygotowany do szeroko rozumianej  komunikacji jutra.

• praca indywidualna/w parach/w grupach,
  • praca z metaforą (obrazem) z wykorzystaniem kart Change Your Mind®, Dixit),

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (11h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

praca pisemna