Nauki prawno-społeczne

Mechanizmy komunikacji wewnętrznej w firmie od strony pracownika: jednostka, grupa, emocje, konflikty

Prowadzący: dr Oksana Erdeli

Rozpoczęcie zapisów: 1.02.2017
Zamknięcie zapisów: 27.02.2017

1. sobota 1.04.2017 11:00 - 14:00
2. sobota 8.04.2017 11:00 - 14:00
3. sobota 22.04.2017 11:00 - 14:00
4. sobota 29.04.2017 11:00 - 14:00
5. sobota 6.05.2017 11:00 - 14:00
6. sobota 13.05.2017 11:00 - 14:00
7. sobota 20.05.2017 11:00 - 14:00
8. sobota 27.05.2017 11:00 - 14:00

Wydział Prawa i Administracji
al. Niepodległości 53; 61-714 Poznań

Zapoznanie słuchaczy z funkcjonowaniem komunikacji wewnętrznej w firmie i ułatwienie procesów adaptacyjnych nowego pracownika oraz rozwiązywanie problemów komunikacyjnych członków zespołu.

Kurs proponowany jest dla pracowników, menadżerów, a także kierowników zespołów projektowych.

Blok 1 (10 godzin). Jednostka indywidualna i jej zachowanie w pracy.

Jak odnaleźć się w nowym miejscu pracy.

Umiejętność analizowania struktury firmy i miejsca pracownika w tej strukturze.

Dostosowanie osobistych cech charakteru i temperamentu do warunków panujących w firmie.

Case study. Podsumowanie zdobytej wiedzy na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa.

Blok 2 (10 godzin).  Zlokalizowanie trendów komunikacyjnych w firmie w odniesieniu do:

- kontaktów w grupie;

- kontaktów pomiędzy grupami;

- przepływu informacji.

Blok 3 (10 godzin). Inteligencja emocjonalna jako wskaźnik efektywnej komunikacji pracownika

Konflikty w grupie (w firmie) na tle emocjonalnym i drogi wyjścia z nich.

Kulturalne i etyczne zasady jako czynniki równowagi emocjonalnej pracownika.

Na kursie słuchacz otrzyma wiedzę na temat organizacji pracy w firmie w zależności od jej struktury. Będzie mógł przeanalizować swoje cechy charakteru, temperamentu. Zapozna się z mechanizmami, które ułatwią w prosty i naturalny sposób wejście do zespołu. Otrzyma wiedzę na temat podziału pracowników firmy na grupy formalne i nieformalne, sformalizowane i niesformalizowane etc. Potrafi przeanalizować w jaki sposób tworzą się kontakty w grupie i pomiędzy grupami. Otrzyma wiedzę na temat przepływu informacji (na przykład ruchu dokumentów czy propozycji składanych przez pracowników), co ułatwi pracownikowi analizę własnej działalności i efektywności przełożonego. Dowie się jaką rolę odgrywa inteligencja emocjonalna w pracy zawodowej i jej znaczenie w powstawaniu konfliktów, a także jaki wpływ na emocjonalne zachowanie pracownika mają kultura organizacyjna firmy i przyjęte zasady etyczne.

wykłady i case study

Test pisemny

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.

Warto wiedzieć

Jeżeli wybrany kurs nie spełni Twoich oczekiwań będziesz mógł w dowolnej chwili z niego zrezygnować. Po dokonaniu rezygnacji z kursu odzyskasz wpłaconą opłatę w wysokości zależnej od odbytych już zajęć (rezygnując w połowie kursu odzyskasz zatem 50% ceny kursu).