Nauki prawno-społeczne

Mechanizmy komunikacji wewnętrznej w firmie od strony pracownika: jednostka, grupa, emocje, konflikty

Prowadzący: dr Oksana Erdeli

Forma zajęć: wykłady + warsztaty

Rozpoczęcie zapisów: 1.09.2017
Zamknięcie zapisów: 25.09.2017

1. sobota 7.10.2017 14:00 - 17:15
2. sobota 14.10.2017 14:00 - 17:15
3. sobota 21.10.2017 14:00 - 17:15
4. sobota 28.10.2017 14:00 - 17:15
5. sobota 4.11.2017 14:00 - 17:15
6. sobota 18.11.2017 14:00 - 17:15
7. sobota 25.11.2017 14:00 - 17:15
8. sobota 2.12.2017 14:00 - 15:30

Wydział Prawa i Administracji
al. Niepodległości 53; 61-714 Poznań

Zapoznanie słuchaczy z funkcjonowaniem komunikacji wewnętrznej w firmie i ułatwienie procesów adaptacyjnych nowego pracownika oraz rozwiązywanie problemów komunikacyjnych członków zespołu.

Kurs proponowany jest dla pracowników, menadżerów, a także kierowników zespołów projektowych.

Blok 1 (10 godzin). Jednostka indywidualna i jej zachowanie w pracy.

Jak odnaleźć się w nowym miejscu pracy.

Umiejętność analizowania struktury firmy i miejsca pracownika w tej strukturze.

Dostosowanie osobistych cech charakteru i temperamentu do warunków panujących w firmie.

Case study. Podsumowanie zdobytej wiedzy na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa.

Blok 2 (10 godzin).  Zlokalizowanie trendów komunikacyjnych w firmie w odniesieniu do:

- kontaktów w grupie;

- kontaktów pomiędzy grupami;

- przepływu informacji.

Blok 3 (10 godzin). Inteligencja emocjonalna jako wskaźnik efektywnej komunikacji pracownika

Konflikty w grupie (w firmie) na tle emocjonalnym i drogi wyjścia z nich.

Kulturalne i etyczne zasady jako czynniki równowagi emocjonalnej pracownika.

Po zakończeniu kursu uczestnik posiada wiedzę na temat organizacji pracy w firmie w zależności od jej struktury. Potrafi przeanalizować swoje cechy charakteru, temperamentu. Zna mechanizmy, ułatwiające w prosty i naturalny sposób wejście do zespołu. Posiada wiedzę na temat podziału pracowników firmy na grupy formalne i nieformalne, sformalizowane i niesformalizowane etc. Potrafi przeanalizować w jaki sposób tworzą się kontakty w grupie i pomiędzy grupami. Posiada wiedzę na temat przepływu informacji (na przykład ruchu dokumentów czy propozycji składanych przez pracowników), co ułatwi pracownikowi analizę własnej działalności i efektywności przełożonego. Wie jaką rolę odgrywa inteligencja emocjonalna w pracy zawodowej i jej znaczenie w powstawaniu konfliktów, a także jaki wpływ na emocjonalne zachowanie pracownika mają kultura organizacyjna firmy i przyjęte zasady etyczne

wykłady i case study

test pisemny

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.