Nauki społeczne

Nawiązywanie dialogu z tak zwanym trudnym pracownikiem, współpracownikiem, klientem, uczniem

Prowadzący: dr Marcela Kościańczuk

Rozpoczęcie zapisów: 6.09.2019
Zamknięcie zapisów: 30.09.2019

1. sobota 12.10.2019 9:00 - 12:15
2. sobota 9.11.2019 9:00 - 12:15
3. sobota 14.12.2019 9:00 - 12:15
4. sobota 4.01.2020 9:00 - 12:15
5. sobota 11.01.2020 9:00 - 12:15

Wydział Nauk Społecznych
ul. Szamarzewskiego 89; 60-568 Poznań

Uczestnik pozna zasady efektywnej komunikacji motywującej, metodami dialogu motywującego, zapozna się z metodami rozpoznawania sygnałów komunikacji niewerbalnej, bazującej na opracowanej przez Paula Eckmana metodzie FACS, a także zapozna się i nauczy wykorzystywać w praktyce zasady związane z metodami porozumienia w konflikcie, udzielania rzetelnej informacji zwrotnej, komunikacji wspierającej cele.

Komunikacja niewerbalna fakty i mity

Metoda FACS

Praca z oddechem i opanowywanie stresu w trudnej komunikacji

Komunikacja werbalna fakty i mity

Wykorzystanie wiedzy na temat sposobów przetwarzania informacji dla skutecznej komunikacji

Dialog oparty na zasobach

Kreatywne metody porozumienia

Dialog motywujący i metoda błyskawicznej motywacji

Metoda FUKO

Dialog w odniesieniu do kultury organizacji

Uczestnik uzyskuje wiedzę na temat technik i metod komunikacji,

Uczestnik poznaje podstawowe założenia dialogu motywującego i wprowadza jego założenia do praktyki komunikacyjnej,

Uczestnik zna zasady rozpoznawania sygnałów werbalnych i niewerbalnych oraz stosuje je w praktyce.

analiza studiów przypadków, praca  z materiałem filmowym, gry ćwiczeniowe, symulacje, heureza

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Ustny- w formie zastosowania zasad skutecznej komunikacji w konkretnym przypadku, podanym przez innego uczestnika zajęć (na forum grupy).