Nauki prawno-społeczne

Negocjacje biznesowe krok po kroku

Prowadzący: dr Oksana Erdeli

Forma zajęć: wykłady + warsztaty

Rozpoczęcie zapisów: 24.11.2017
Zamknięcie zapisów: 17.12.2017

1. sobota 13.01.2018 13:45 - 17:00
2. sobota 20.01.2018 13:45 - 17:00
3. sobota 27.01.2018 13:45 - 17:00
4. sobota 3.02.2018 13:45 - 17:00
5. sobota 10.02.2018 13:45 - 17:00
6. sobota 17.02.2018 13:45 - 17:00
7. sobota 24.02.2018 13:45 - 17:00
8. sobota 3.03.2018 13:45 - 15:15

Wydział Prawa i Administracji
al. Niepodległości 53; 61-714 Poznań

zapoznanie słuchaczy z szeregiem komponentów mających wpływ na proces negocjacji biznesowych. Utrwalenie zdobytej wiedzy poprzez realizacje zaplanowanych studium przypadku.

1. eterminujące czynniki w procesie negocjacji: osobowość negocjacyjna, stereotypy
  2. Atrybuty procesu negocjacyjnego
  3. Komponenty, od których zależy sukces negocjacji
  4. Bazowe reguły aranżacji sprzyjającego klimatu psychologicznego
  5. Zarządzanie przestrzenią negocjacyjną
  6. Metody przeprowadzenia argumentacji

Studium przypadku. Analiza procesu negocjacji od strony czynników, atrybutów i komponentów procesu negocjacji na podstawie podanych odcinków wideo

1. Najczęstsze zagrożenia w procesie w negocjacji, czyli na co trzeba zwrócić szczególna uwagę a czego trzeba unikać
  2. Typy negocjatorów
  3. Społeczne programy osobowości
  4. Manipulacja w negocjacjach

Studium przypadku. Odnalezienie słabych i mocnych stron procesu negocjacji w podanych przykładach

1. Style i scenariusze prowadzenia negocjacji. Wykorzystanie scenariusza partnera dla celów własnych tzw. złamanie scenariusza
  2. Teoria gier i podstawowe zasady negocjacji
  3. Narodowościowy czynnik w procesie negocjacji
  4. Techniki negocjacyjne znanych negocjatorów: za i przeciw ich używania w procesie negocjacji

Studium przypadku. Analiza znanych technik negocjacyjnych i tworzenie własnych

• Słuchacz potrafi przeanalizować wszystkie fazy procesu negocjacji
  • Umie stworzyć oryginalny scenariusz negocjacji w zależności od konkretnego zapotrzebowania negocjacyjnego
  • Potrafi przeanalizować osobowość negocjatora i swoją w zakresie umiejętności werbalnych i niewerbalnych, słuchania, perswazji a także manipulacji

wykłady, studium przypadku

Test z pytaniami otwartymi, analiza studium przypadku.