Nauki społeczne

Pisanie wniosków grantowych na projekty kulturalne w strukturach krajowych. Podstawy

Prowadzący: mgr Magdalena Pałka

Forma zajęć: wykłady + warsztaty

Rozpoczęcie zapisów: 6.09.2019
Zamknięcie zapisów: 30.09.2019

1. sobota 9.11.2019 9:00 - 15:00
2. sobota 16.11.2019 9:00 - 15:45
3. sobota 23.11.2019 9:00 - 15:45
4. sobota 30.11.2019 9:00 - 15:00

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
ul. Fredry 10; 61-701 Poznań

Celem kursu jest zorientowanie uczestników w problematyce pozyskiwania środków finansowych w strukturach krajowych na projekty artystyczne i kulturalno-społeczne. Podczas kursu przedstawiony zostanie cały proces aplikowania o dotację, ze szczególnym uwzględnieniem samego pisania wniosku o dotację (najbardziej czasochłonna część zajęć) i przygotowywania budżetu. Najpierw nauczymy się wyszukiwać źródła finansowania projektów artystycznych, a głównym celem kursu jest praktyczna nauka pisania wniosków.
Kurs przeznaczony jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pisaniem wniosków o dotację.

• Gdzie poszukiwać źródeł finansowania projektów artystycznych i kulturalno-społecznych? Czym różnią się poszczególne wnioski o dotację?
  • Zasady aplikowania o dotację - ta część zajęć opisuje wszystkie kroki, jakie trzeba podjąć przy w procesie pozyskiwania dotacji od etapu wyszukania propozycji konkursowych, przez analizę ogłoszenia konkursowego i pisanie wniosku, aż do etapu podpisania umowy na realizację projektu i rozliczenie grantu.
  • Pisanie wniosku grantowego – warsztat (na przykładzie wniosku do Urzędu Miasta Poznania).

Uczestnik potrafi przeprowadzić poszukiwania środków finansowych na przygotowanie projektu kulturalnego/badawczego i stworzyć wniosek projektowy niezbędny do ich pozyskania.

warsztat, wykład, prezentacja multimedialna

Egzamin pisemny.