Kursy językowe

Podstawy języka hiszpańskiego z elementami komunikacji międzykulturowej (poziom A1.2) - grupa II

Prowadzący: mgr Anna Skonecka

Język: polski/ hiszpański

Rozpoczęcie zapisów: 30.11.2018
Zamknięcie zapisów: 23.12.2018

1. środa 16.01.2019 17:00 - 18:30
2. piątek 18.01.2019 17:00 - 18:30
3. środa 23.01.2019 17:00 - 18:30
4. piątek 25.01.2019 17:00 - 18:30
5. środa 30.01.2019 17:00 - 18:30
6. piątek 1.02.2019 17:00 - 18:30
7. środa 6.02.2019 17:00 - 18:30
8. piątek 8.02.2019 17:00 - 18:30
9. środa 13.02.2019 17:00 - 18:30
10. piątek 15.02.2019 17:00 - 18:30

Wydział Neofilologii
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych (mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie, interakcja) na poziomie A1.2;

Wprowadzenie słownictwa na poziomie A1.2 w języku hiszpańskim;

Ćwiczenie poprawności gramatycznej na poziomie A1.2;

Zaprezentowanie wybranych aspektów kulturowych w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, uwrażliwianie kursantów na istniejące różnice kulturowe (w tym językowe) między użytkownikami języka hiszpańskiego, wywodzącymi się z różnych krajów.

ZAGADNIENIA KOMUNIKACYJNE:

Życie codziennie: opis dnia, umiejętność opowiadania o swoich zwyczajach, podawanie dnia i godziny;

W restauracji: zadawanie pytań oraz udzielanie odpowiedzi na temat jedzenia, opanowanie podstawowych sytuacji komunikacyjnych w restauracji lub barze, opis zwyczajów żywieniowych;

W mieście: opis miast i dzielnic, plusy i minusy mieszkania w mieście/na wsi, zadawanie pytań o drogę, opis położenia miejsc;

Co wydarzyło się w tym tygodniu: opowiadanie o wydarzeniach z przeszłości przy wykorzystaniu czasu preterito perfecto.

ZAGADNIENIA JĘZYKOWE:

Dni tygodnia, godziny, czynności codzienne, słownictwo związane z jedzeniem, popularne dania w Polsce/Hiszpanii/Ameryce Łacińskiej, restauracja, bar, różne rodzaje kuchni, przymiotniki służące do opisu miast, podstawowe elementy infrastruktury miasta, usługi, wprowadzenie czasu preterito perfecto, czasowniki nieregularne w preterito perfecto

ZAGADNIENIA MIĘDZYKULTUROWE:

Różnica w sposobie określania pory dnia, kuchnia i zachowanie w restauracji oraz barze, różne zastosowanie czasu przeszłego.

Po zakończeniu kursu słuchacz:

Rozumie wypowiedzi ustne w języku hiszpańskim na poziomie A1.2;

Potrafi zredagować krótki tekst o sobie zarówno w czasie teraźniejszym jak i przeszłym;

Wypowiada się ustnie na tematy dotyczące siebie, swojego otoczenia, zwyczajów, życia codziennego oraz przeszłości;

Potrafi nawiązać interakcję w języku hiszpańskim;

Potrafi poradzić sobie w podstawowych sytuacjach w życiu codziennym, np. pytając o drogę, zamawiając jedzenie w języku hiszpańskim;

Potrafi użyć podstawowych struktur w czasie teraźniejszym oraz przeszłym.

Prowadząca stosuje podejście komunikacyjne, zwracając uwagę na znaczenie zarówno komunikacji ustnej jak i pisemnej. Zajęcia charakteryzuje częsta praca w parach, aktywny udział kursantów oraz używanie języka hiszpańskiego już od pierwszych zajęć. Przy wprowadzaniu nowych zagadnień, prowadząca zwraca uwagę na różne konteksty kulturowe krajów hiszpańskojęzycznych oraz na ich wpływ na sytuacje komunikacyjne. Techniki pracy dostosowane są do potrzeb kursantów, którzy mają bieżący wpływ na kształt prowadzonych zajęć.

UWAGA! Do ceny kursu nalezy doliczyć podręcznik Aula Internacional Nueva Edición 1 (zawiera zeszyt ćwiczeń i CD); materiały autorskie.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Pisemna i ustna