Biologia i nauki ścisłe

8. poniedziałek 16.12.2019 17:30 - 19:00

Wydział Biologii
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6; 61-614 Poznań

Zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami i zagadnieniami związanymi z programowaniem oraz analizą danych.
• Wprowadzenie do tworzenia prostych algorytmów (sposobów na rozwiązanie zadanego problemu)
• Nabycie umiejętności implementacji utworzonych rozwiązań w języku Python
• Rozwinięcie umiejętności związanych z automatyzacją codziennych zadań (tworzenie raportów, obliczenia, itp.) oraz przetwarzaniem danych tekstowych (np. arkusze programu Microsoft Excel)

- wprowadzenie do programowania w języku Python (idealny język na początek przygody z programowaniem)
- składnia języka oraz podstawowe struktury danych
- wstęp do programowania obiektowego

Uczestnik będzie w stanie samodzielnie rozwiązywać problemy natury algorytmicznej oraz tworzyć ich implementację z wykorzystaniem języka programowania Python. Będzie potrafił także w efektywny sposób przetwarzać i analizować dane o zróżnicowanym charakterze. Rozwinięta zostanie umiejętność logicznego i analitycznego myślenia.

Zajęcia dedykowane są osobom, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem lub ich doświadczenie w ww. materii jest niewielkie. Wszystkie ćwiczenia będą miały charakter praktyczny i będą wykonywane na komputerach. Uczestnicy w ramach zajęć wykonają kilka samodzielnych projektów. Zalecana jest podstawowa znajomość matematyki oraz umiejętność obsługi komputera w zakresie używania prostych edytorów tekstowych, korzystania z przeglądarki internetowej i uruchamiania aplikacji.

Test pisemny.