Kursy językowe

Prawo spółek po polsku i angielsku- warsztaty tłumaczeniowe i terminologiczne

Prowadzący: dr Magdalena Perdek

Język: polski/ angielski

Rozpoczęcie zapisów: 30.11.2018
Zamknięcie zapisów: 23.12.2018

1. wtorek 15.01.2019 16:45 - 20:00
2. wtorek 22.01.2019 16:45 - 20:00
3. wtorek 29.01.2019 16:45 - 20:00
4. wtorek 5.02.2019 16:45 - 20:00
5. wtorek 19.02.2019 16:45 - 20:00

Wydział Anglistyki (Coll. Novum)
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Celem kursu jest przedstawienie podstawowych zagadnień związanych z prawem spółek w Polsce oraz wybranych krajach anglojęzycznych – Wielkiej Brytanii i USA. Uczestnicy zapoznają się ze strukturą spółek w prawie polskim oraz krajach common law i poznają podstawowe terminy związane z działalnością spółek. W trakcie kursu tłumaczone będą fragmenty podstawowych dokumentów w spółkach.

Wymagany poziom angielskiego- B2.

1. Spółki polskie
  2. Spółki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
  3. Dokumenty w spółkach – umowa spółki osobowej
  4. Dokumenty w spółkach – umowa/statut spółki kapitałowej
  5. Dokumenty w spółkach – uchwały, sprawozdania, wyciąg z KRS, pełnomocnictwa.

Uczestnik po zakończeniu kursu będzie:

• znał podstawowe zagadnienia dotyczące prawa spółek w Polsce oraz wybranych krajach anglojęzycznych
  • znał słownictwo oraz frazeologię typowe dla dokumentów dotyczących spółek w języku polskim i angielskim
  • rozumiał podstawowe terminy dotyczące spółek w języku angielskim
  • będzie umiał wykorzystać zdobytą wiedzę przy czytaniu i rozumieniu podstawowych dokumentów związanych ze spółkami.

prezentacja multimedialna, praca z tekstem

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

tłumaczenie na język polski i na język angielski