Kursy językowe

Prezentacje multimedialne w języku angielskim z humorem jako środkiem perswazji

Prowadzący: mgr Danuta Furszpaniak

Język: polski/ angielski

Rozpoczęcie zapisów: 30.11.2018
Zamknięcie zapisów: 23.12.2018

1. poniedziałek 14.01.2019 17:15 - 19:30
2. poniedziałek 21.01.2019 17:15 - 19:30
3. poniedziałek 28.01.2019 17:15 - 19:30
4. poniedziałek 4.02.2019 17:15 - 19:30
5. poniedziałek 11.02.2019 17:15 - 19:30
6. poniedziałek 18.02.2019 17:15 - 19:30
7. poniedziałek 25.02.2019 17:15 - 19:30
8. poniedziałek 4.03.2019 17:15 - 19:30
9. poniedziałek 11.03.2019 17:15 - 19:30
10. sobota 16.03.2019 9:30 - 11:45

Wydział Anglistyki
ul. Grunwaldzka 6; 60-780 Poznań

Poznanie sposobu tworzenia oraz wygłoszenia prezentacji multimedialnej w języku angielskim.

Poznanie podstawowych zasad kreatywności, istoty humoru opartego na niespójności semantycznej oraz jego stosowania w prezentacjach multimedialnych jako środka retorycznego.

Wiedza:

Słuchacz:

1. zna podstawowe zwroty używane przez prezentera w języku angielskim;
  2. posiada wiedzę umożliwiającą wykonanie slajdu prezentacji o charakterze akademickim i komercyjnym;
  3. posiada wiedzę dotyczącą klasycznej prezentacji multimedialnej: jej przygotowania, wygłoszenia i prowadzenia dyskusji;
  4. posiada wiedzę dotyczącą reguł kreatywności;
  5. posiada wiedzę dotyczącą humoru lingwistycznego, zasad jego stosowania jako środka retorycznego w prezentacji multimedialnej;
  6. zna podstawowe zasady mowy ciała;

Umiejętności:

Słuchacz:

1. potrafi utworzyć i wygłosić (posługując się stosownymi zwrotami)  prezentację multimedialną w języku angielskim;
  2. potrafi posługiwać się mową ciała;
  3. zna strukturę treści humorystycznej i potrafi tworzyć humor lingwistyczny;
  4. potrafi tworzyć i stosować w prezentacji multimedialnej humor werbalny i wizualny jako środek retoryczny umożliwiający osiągnięcie celu prezentowania;
  5. zna wzorce kreatywności i potrafi je stosować;
  6. potrafi prowadzić dyskusję i uczestniczyć w niej; radzić sobie w sytuacjach kryzysowych dla prezentera.

wykład w formie prezentacji multimedialnej; praca studenta z podręcznikiem, DVD, filmami z Internetu; dyskusja; ćwiczenia  w obszarze kreatywności z wykorzystaniem analogii, ćwiczenia – zadania związane z prezentowaniem w formie ustnej, pisemnej oraz z wykorzystaniem multimediów.

Przygotowanie i wygłoszenie pięciominutowej prezentacji multimedialnej w języku angielskim.