Nauki humanistyczne

Produkcja filmowa w Polsce- zagadnienia praktyczne

Prowadzący: mgr Jolanta Tokarczyk

Forma zajęć: ćwiczenia

Rozpoczęcie zapisów: 14.02.2020
Zamknięcie zapisów: 2.03.2020

1. sobota 28.03.2020 13:00 - 19:00
2. sobota 9.05.2020 13:00 - 21:00
3. niedziela 10.05.2020 9:00 - 19:00
4. sobota 27.06.2020 13:00 - 19:00

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
ul. Fredry 10; 61-701 Poznań

Przybliżenie zasad produkcji i postprodukcji filmowej w Polsce (przygotowanie, praca na planie, efekty specjalne, montaż korekcja barwna), instytucji filmowych, promocji i dystrybucji filmowej na przykładzie wybranych filmów fabularnych i dokumentalnych (np. „Bogowie”, „Sztuka kochania”, „Kamerdyner”, Over the limit” itp.).

Produkcja filmowa w Polsce – zagadnienia praktyczne.

Znajomość podstawowych zasad rządzących produkcją i postprodukcją filmową w Polsce, znajomość instytucji i studiów filmowych, form promocji i dystrybucji filmów.

wykłady, ćwiczenia, dyskusje, projekcje filmów

Egzamin pisemny.