Nauki prawno-społeczne

Przeszkody komunikacyjne i psychologiczne w podejmowaniu różnego typu decyzji biznesowych

Prowadzący: dr Oksana Erdeli

Forma zajęć: wykłady + warsztaty

Rozpoczęcie zapisów: 24.11.2017
Zamknięcie zapisów: 17.12.2017

1. sobota 13.01.2018 17:00 - 20:15
2. sobota 20.01.2018 17:00 - 20:15
3. sobota 27.01.2018 17:00 - 20:15
4. sobota 3.02.2018 17:00 - 20:15
5. sobota 10.02.2018 17:00 - 20:15
6. sobota 17.02.2018 17:00 - 20:15
7. sobota 24.02.2018 17:00 - 20:15
8. sobota 3.03.2018 17:00 - 18:30

Wydział Prawa i Administracji
al. Niepodległości 53; 61-714 Poznań

Przybliżenie roli mechanizmów podejmowania decyzji w życiu biznesowym. Uczulenie słuchacza na przeszkody komunikacyjne i psychologiczne towarzyszące procesowi podejmowania decyzji.

Podstawowe komponenty procesu podejmowania decyzji.

Miejsce elementów komunikacji biznesowej w procesie podejmowania decyzji.

Typy intuicji i rodzaje myślenia na podstawie założeń Kahnemana, Kleina i innych badaczy.

Studium przypadku. Realizacja procesów podejmowania decyzji niezbędnych w trakcie przeprowadzenia negocjacji biznesowych.

Pojęcie przywództwa i decyzji przywódczych. Decyzję zarządcze.

Studium przypadku. Analiza przedstawionych materiałów audio i wideo w kierunku podejmowania decyzji przywódczych i zarządczych.

Różnica pomiędzy decyzjami przywódczymi, zarządczymi, strategicznymi oraz aksjologicznymi.

Studium przypadku. Przeprowadzenie procesów decyzyjnych różnego typu na zaproponowany temat z zakresu działalności biznesowej.

Potrafi stworzyć plan pracy zespołu podejmującego decyzję według zapotrzebowania biznesowego.

Umie przeanalizować podjęte decyzję zgodnie z algorytmami procesów decyzyjnych.

Potrafi myśleć strategicznie.

Potrafi zaplanować własny rozwój zawodowy zgodnie z zapotrzebowaniem osobistym
i społecznym.

wykłady, eksperymenty, warsztaty

Test z pytaniami otwartymi i rozwiązanie studium przypadku.