Nauki społeczne [kursy zdalne]

Role i współpraca w grupie- w grach dydaktycznych

Prowadzący: prof. UAM dr hab. Krzysztof Hajder

Rozpoczęcie zapisów: 16.09.2022
Zamknięcie zapisów: 4.10.2022

1. czwartek 27.10.2022 17:30 - 20:30
2. czwartek 10.11.2022 17:30 - 20:30
3. czwartek 24.11.2022 17:30 - 20:30
4. czwartek 8.12.2022 17:30 - 20:30
5. czwartek 22.12.2022 17:30 - 20:30
6. czwartek 5.01.2023 17:30 - 20:30
7. czwartek 19.01.2023 17:30 - 20:30
8. czwartek 2.02.2023 17:30 - 19:00

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

• Uzyskanie wiedzy z zakresu zarządzania i współpracy w grupach w specyfice społecznej, politycznej i ekonomicznej
  • Nabycie umiejętności dotyczących planowania, przygotowywania i organizowania pracy w grupie
  • Pozyskanie kompetencji z zakresu zespołowego przygotowania projektów oraz ich prezentacji

Efekty uczenia się

• Definiuje podstawowe pojęcia z zakresu zasad skutecznej współpracy w grupie
  • Ma świadomość na temat potrzeby rozwoju cech niezbędnych dla efektywnej współpracy w grupie
  • Analizuje i ocenia potencjał określonych osób i pełnionych przez nie ról w grupie
  • Potrafi zaprojektować pracę w zespole i zarządzać zespołem umiejętnie motywując jej członków
  • Otwarty jest na argumentację merytoryczną podczas debat koncepcyjnych, niezależnie od posiadanej roli w grupie
  • Jest otwarty na pracę w zespole w oparciu o partnerskie reguły współpracy oraz jest zdolny do zarządzania zespołem ludzi
  • Wyraża oceny dotyczące trafności podejmowanych decyzji w zakresie realizacji zadań w grupie, biorąc pod uwagę praktyczne i doktrynalne uwarunkowania

Aktywne uczestnictwo w symulacyjnych grach dydaktycznych.

Egzamin pisemny.