Kursy językowe [kursy zdalne]

8. poniedziałek 12.12.2022 17:30 - 19:00
9. poniedziałek 19.12.2022 17:30 - 19:00
10. poniedziałek 9.01.2023 17:30 - 19:00

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Celem kursu jest nie tylko rozwój językowy, ale także wspieranie słuchacza w doskonaleniu umiejętności nawiązywania kontaktów, współpracy w grupie, prowadzenia „mini-dyskusji" oraz zdolności samodzielnego pozyskiwania informacji. Podczas zajęć ćwiczone są wszystkie umiejętności językowe, jednak  najwięcej czasu poświęcimy na komunikację, swobodę wypowiedzi, tak, aby bez wysiłku używać poznanych struktur gramatycznych i leksykalnych w życiu codziennym.

Język hiszpański w sytuacjach codziennych:

- czas wolny ( wyrażanie swoich upodobań, preferencji , mówienie o swoich umiejętnościach)

- zaproszenia ( proponowanie : akceptacja, odmowa, uzasadnienie)

- gastronomia (rezerwacja, las tapas, zamawianie jedzenia, zdrowy styl życia - aktywność, dobre i złe nawyki)

- Podróże i środki transportu (odgrywanie roli na dworcu, kupowanie biletu) / Mówienie o podróżach (plany na przyszłość)

- Czas przeszły prosty Pretérito Indefinido (Opowiadanie o podróżach i doświadczeniach z przeszłości (niezwiązanych z teraźniejszością) /Wartościowanie doświadczeń / relacja z imprezy urodzinowej, wydarzenia kulturalnego,  wycieczki, itp.

-Tryb rozkazujący ( 2 i 3 os.l.poj) jako nieodłączny element codziennej konwersacji

Efekty uczenia się

Po ukończeniu kursu , słuchacz będzie posiadał odpowiednią do poziomu wiedzę językową w obszarze tematyki objętej kursem oraz wiedzę interkulturową, pozwalającą na radzenie sobie z komunikacją w sytuacjach dnia codziennego. Będzie rozumiał proste wypowiedzi na temat wydarzeń z życia codziennego oraz rozpozna najważniejsze informacje w prostych komunikatach, np. na dworcu, w restauracji, itp. Zdobędzie narzędzia niezbędne do opowiadania o sobie, swoich planach, preferencjach, upodobaniach, czy minionych wydarzeniach.

Spotkania odbywają się w  trybie zdalnym za pośrednictwem platformy MS Teams. Zajęcia prowadzone są głównie w oparciu o materiały autorskie. Słuchacze zachęceni zostaną do przełamania bariery językowej, czego następstwem będzie swoboda wypowiedzi na tematy z życia codziennego (objęte tematyką kursu). Kluczowe będzie stymulowanie aktywności uczących się, tak aby mogli nie tylko poszerzyć wiedzę, pogłębić zainteresowania, ale przede wszystkim rozwinąć umiejętności komunikowania się w grupie, argumentowania i wyciągania wniosków. Zostaną wykorzystane następujące narzędzia: materiały audio-wideo, materiały autentyczne, ćwiczenia interaktywne, wybrane elementy z podręczników do nauki j.hiszp., ćwiczenia autorskie, quizlet.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Egzamin pisemny