Nauki prawno-społeczne

Skuteczna komunikacja: przez rozmowę do celu

Prowadzący: dr Marek Poniedziałek

Forma zajęć: ćwiczenia

Rozpoczęcie zapisów: 2.02.2018
Zamknięcie zapisów: 23.02.2018

1. piątek 16.03.2018 17:00 - 19:15
2. piątek 23.03.2018 17:00 - 19:15
3. piątek 30.03.2018 17:00 - 19:15
4. piątek 6.04.2018 17:00 - 19:15
5. piątek 13.04.2018 17:00 - 19:15
6. piątek 20.04.2018 17:00 - 19:15
7. piątek 27.04.2018 17:00 - 18:30

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
Nowy Świat 28/30; 62-800 Kalisz

Nabycie przez słuchaczy odpowiedniej kompetencji komunikacyjnej polegającej na umiejętności oceny trafności i skuteczności osoby komunikującej się czy też celu, jaki osiąga ona w komunikacji

Zajęcia dotyczą ludzkiej komunikacji i podstawowych procesów niezbędnych dla komunikowania się: spostrzegania, języka, komunikacji niewerbalnej, słuchania oraz rozumienia i utrzymania związków międzyludzkich.

Absolwent kursu definiuje pojęcie komunikacji, rozumie ważną rolę, jaką odgrywają wiadomości niewerbalne w komunikacji i potrafi dostosować mowę ciała do określonych sytuacji, rozumie istotę słuchania aktywnego i potrafi odbierać, tworzyć znaczenie i kompetentnie reagować na  przekazywane wiadomości, rozumie i wykorzystuje sprzężenie zwrotne i parafrazowanie, Świadomie kreuje swój wizerunek i wpływa na wywieranie wrażenia.

Nauka na lekcji w oparciu o materiały przygotowane przez prowadzącego i materiały audiowizualne; ćwiczenia praktyczne, odgrywanie scenek.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Test wyboru