Nauki społeczne

7. środa 4.12.2019 17:00 - 19:15

Katedra Studiów Azjatyckich
al. Niepodległości 24; 61-874 Poznań

Zapoznanie studentów z kluczowymi zagadnieniami kulturowymi, religijnymi, obyczajowymi, językowymi oraz politycznymi i społeczno-ekonomicznymi w krajach Zatoki Perskiej wpływającymi na skuteczność prowadzenia aktywności biznesowej.

- Uwarunkowania kulturowe, religijne, obyczajowe w poszczególnych krajach Zatoki: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Kuwejt, Katar i Bahrajn.

- Zagadnienia społeczno-polityczne wpływające na prowadzenia działalności biznesowej w poszczególnych państwach Zatoki.

- Czynniki językowe oraz narzędzia komunikacji werbalnej i pozawerbalnej w rozmowach handlowych oraz innych, codziennych sytuacjach związanych z obecnością biznesową w Zatoce.

- Kwestie administracyjne, prawne i gospodarcze związane z prowadzeniem aktywności biznesowej w krajach Zatoki.

Zagadnienia poruszane z trakcie kursu pozwalają przygotować osoby podejmujące lub planujące podjąć aktywność biznesową w krajach Zatoki ze specyficznymi realiami kulturowymi, politycznymi, społeczno-obyczajowych oraz zagadnieniami administracyjnymi, prawnymi i gospodarczymi. Zapoznanie się z tematyką kursu ma ponadto przysłużyć się skuteczności prowadzenia działalności biznesowej na trudnych rynkach krajów Zatoki.

Prezentacje multimedialne, wykład, praca w grupie, analiza przypadku, elementy warsztatu.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.