Nauki społeczne

5. środa 13.03.2019 16:30 - 18:45

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
ul. Umultowska 89a; 61-614 Poznań

Celem kursu jest zwiększenie kompetencji społecznych uczestników, tak aby każdy z nich: potrafił promować pozytywne zmiany i korzyści dla organizacji wynikające z wdrożenia nowych wymagań normy ISO 9001:2015,ISO 37001 i innych norm ISO, potrafił inspirować i zachęcać do doskonalenia działań w organizacji, potrafił identyfikować potencjalne możliwości poprawy warunków pracy, potrafił identyfikować potencjalne możliwości poprawy jakości wyrobów i usług.

Celem kursu jest nauczenie uczestników szkolenia samodzielnego przygotowania się i przeprowadzenia audytów wewnętrznych na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001, ISO 37001 i innymi normami ISO Uczestnicy szkolenia wcielają się w rolę audytorów wewnętrznych. Każdy element szkolenia uzupełniony jest praktycznymi przykładami i ćwiczony z uczestnikami szkolenia, tak aby potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w swoich organizacjach.

Każdy element szkolenia uzupełniony jest praktycznymi przykładami i ćwiczony z uczestnikami kursu, tak aby potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłej pracy na stanowiskach auditora oraz w  swoich organizacjach.

Systemy Zarządzania ISO

Auditor wewnętrzny SZJ

norma jakości PN  9001:2015,

norma antykorupcyjna PN 37001

i inne normy ISO

Uczestnik kursu zna i rozumie wymagania zawarte w normach ISO 9001:2015 ISO 37001 i istotę ich zmian i  wymagań oraz innych norm ISO, na potrzeby auditu wewnętrznego, zna i rozumie definicje, cel i kryteria auditu wewnętrznego, zna i rozumie  metodę przeprowadzania auditu wewnętrznego i zasady rzetelności.

Precyzyjność posługiwania się terminami i definicjami funkcjonującymi w systemach zarządzania

Analizowanie problemów w obszarach związanych w sposób bezpośredni z zarządzaniem i systemami  zarządzania jakością

Projektowanie dokumentacji związanej z systemami zarządzania jakością omawianymi w czasie kursów.

wykład wraz z warsztatami

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Przeprowadzenie auditu wraz z przygotowaniem dokumentacji.