Nauki humanistyczne

Terminologia prawnicza po angielsku- kurs intensywny

Prowadzący: dr Magdalena Perdek

Forma zajęć: ćwiczenia

Język: polski/angielski

Rozpoczęcie zapisów: 24.11.2017
Zamknięcie zapisów: 17.12.2017

1. piątek 12.01.2018 16:45 - 20:00
2. poniedziałek 15.01.2018 16:45 - 20:00
3. środa 17.01.2018 16:45 - 20:00
4. poniedziałek 22.01.2018 16:45 - 20:00
5. poniedziałek 29.01.2018 16:45 - 20:00

Wydział Neofilologii
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Kurs ma na celu zapoznanie uczestników z podstawową terminologią prawniczą w języku polskim i angielskim oraz specyfiką funkcjonowania systemu common law w wybranych krajach anglojęzycznych. W trakcie kursu tłumaczone będą fragmenty najczęstszych tekstów w obrocie prawnym np. pozew, testament, akt notarialny.

Wymagany poziom języka angielskiego - B2.

1. Angielski język prawniczy
  2. Prawo rzeczowe
  3. Prawo spadkowe
  4. Prawo rodzinne
  5. Postępowanie cywilne
  6. Postępowanie karne

Uczestnik po zakończeniu kursu będzie:

• rozumiał  oraz umiał przetłumaczyć na język angielski podstawowe instytucje prawa polskiego oraz common law
  • będzie umiał wykorzystać zdobytą wiedzę przy czytaniu i rozumieniu tekstów dotyczących zagadnień prawnych
  • umiał przetłumaczyć krótkie teksty prawnicze np. umowę o pracę, testament, pozew
  • potrafił opisać podstawowe zagadnienia postępowania cywilnego i karnego w Polsce i krajach anglojęzycznych

prezentacja multimedialna, praca z tekstem

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

test: tłumaczenie terminów oraz zdań z angielskiego na polski i odwrotnie