Nauki humanistyczne

UKD- czyli sposób na uporządkowanie domowego księgozbioru

Prowadzący: mgr Hanna Wieland

Forma zajęć: wykłady + warsztaty

Rozpoczęcie zapisów: 24.11.2017
Zamknięcie zapisów: 17.12.2017

1. środa 14.02.2018 16:30 - 19:30
2. środa 21.02.2018 16:30 - 19:30
3. środa 7.03.2018 16:30 - 19:30
4. środa 14.03.2018 16:30 - 19:30

Biblioteka UAM
ul. Ratajczaka 38-40; 61-816 Poznań

zapoznanie się i wykorzystanie zasad Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej w uporządkowaniu domowego księgozbioru.

”Tablice UKD” jako podstawa do porządkowania tematycznego domowego księgozbioru

Uczestnik: posiada umiejętność podziału księgozbioru na działy według zasad UKD, uporządkowania domowego księgozbioru.

zapoznanie uczestników z „Tablicami UKD”- wykład; praktyczne nabywanie umiejętności w tworzeniu symboli UKD-ćwiczenia.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (10h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

egzamin pisemny