Kursy językowe [kursy zdalne]

Umowy po polsku i angielsku- terminologia i tłumaczenie

Prowadzący: dr Magdalena Perdek

Język: polski/angielski

Rozpoczęcie zapisów: 16.09.2022
Zamknięcie zapisów: 4.10.2022

1. czwartek 10.11.2022 17:00 - 20:00
2. czwartek 17.11.2022 17:00 - 19:15
3. czwartek 24.11.2022 17:00 - 19:15
4. czwartek 1.12.2022 17:00 - 19:15
5. czwartek 8.12.2022 17:00 - 19:15
6. czwartek 15.12.2022 17:00 - 19:15
7. czwartek 22.12.2022 17:00 - 19:15

Kurs odbywać się będzie w formie zdalnej.

Celem kursu jest przedstawienie podstawowych zagadnień związanych z tłumaczeniem umów handlowych na język angielski i odwrotnie. Uczestnicy zapoznają się ze strukturą umów w prawie polskim oraz krajach common law. W trakcie kursu tłumaczone będą przykładowe umowy oraz klauzule najczęściej spotykane w obrocie gospodarczym.

Wymagana znajomość angielskiego na poziomie B2.

1. Język, terminologia i stylistyka umów – 4h
  2. Wybrane klauzule umowne – 6h
  3. Umowa o pracę – 3h
  4. Umowa o dzieło / Umowa zlecenia – 3h
  5. Umowa najmu – 3h
  6. Ćwiczenia tłumaczeniowe – 3h

Uczestnik/Uczestniczka po zakończeniu kursu będzie:

• znał/a podstawowe słownictwo oraz frazeologię typowe dla wybranych umów w języku polskim i angielskim;
  • rozumiał/a najważniejsze klauzule umowne w języku angielskim;
  • umiał/a wykorzystać zdobytą wiedzę przy czytaniu i rozumieniu podstawowych umów w obrocie gospodarczym;
  • umiał/a przetłumaczyć fragmenty umów na język angielski i polski.

prezentacja multimedialna z dyskusją (ok. 90 minut), ćwiczenia tłumaczeniowe i leksykalno-terminologiczne, ćwiczenia na słuchanie  (wykonywane przez słuchaczy samodzielnie online na platformie Moodle i Office 365 – 45 minut pracy własnej słuchaczy w czasie każdych zajęć).

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (13h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Test terminologiczny, tłumaczenie krótkich fragmentów umów na język polski i na język angielski.