Nauki społeczne

Video w internecie- duży zysk niskim kosztem

Prowadzący: mgr Weronika Dopierała

Rozpoczęcie zapisów: 14.02.2020
Zamknięcie zapisów: 2.03.2020

1. niedziela 22.03.2020 11:30 - 16:30
2. niedziela 29.03.2020 11:30 - 16:30
3. niedziela 5.04.2020 11:30 - 16:30
4. niedziela 26.04.2020 12:00 - 17:00

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5; 61-614 Poznań

• Przekazanie uczestnikom wiedzy na temat obowiązujących trendów w social mediach
  • Zapoznanie uczestników z prostymi i ogólnodostępnymi narzędziami do tworzenia zawartości internetowej ze szczególnym uwzględnieniem video
  • Nabycie przez uczestników kursu umiejętności samodzielnego tworzenia video zawartości social mediów (z pomocą telefonu komórkowego)
  • Pokazanie uczestnikom możliwości, jakie dają social media w rozwoju marki osobistej, czy biznesu
  • Przedstawienie uczestnikom sposobów wykorzystania social mediów w przekazywaniu informacji
  • Stworzenie przez uczestników krótkiej formy video zgodnej z obecnymi standardami social mediów

• Social media – pojęcie, rodzaje, specyfika funkcjonowania głównych portali społecznościowych w Polsce;
  • Video w internecie, jako krótka forma komunikacji zewnętrznej
  • Strategia w social mediach – grupy docelowe a podejmowane działania
  • Zasięgi organiczne – jak je osiągać?
  • Real Time Marketing – zastosowanie na małych i średnich stronach

• Słuchacz po ukończeni kursu ma wiedzę na temat social mediów i możliwości ich wykorzystania w przygotowywaniu i prezentowaniu analiz zjawisk, procesów i przemian zachodzących współcześnie
  • Umie wykorzystać podstawowe narzędzia wspierające tworzenie zawartości internetowej w procesie kreowania wizerunku firmy lub instytucji, zarządzania informacją oraz kierowania komunikacja wewnętrzną i zewnętrzną
  • Potrafi efektywnie zastosować w praktyce podstawowe narzędzia w budowaniu relacji z otoczeniem zewnętrznym poprzez social media instytucji oraz dbać o własny wizerunek w otoczeniu społecznym

• Case studies
  • Ćwiczenia w grupie
  • Dyskusja
  • Elementy wykładu

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (12h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Realizacja projektu grupowego przygotowywanego w czasie zajęć.