Nauki społeczne

Warsztat budowania wiarygodności-sztuka wystąpień publicznych i wykorzystanie emisji głosu

Prowadzący: dr Krzysztof Wawrzyniak

Rozpoczęcie zapisów: 6.09.2019
Zamknięcie zapisów: 30.09.2019

1. czwartek 17.10.2019 16:30 - 19:00
2. czwartek 24.10.2019 16:30 - 19:00
3. czwartek 7.11.2019 16:30 - 19:00
4. czwartek 14.11.2019 16:30 - 19:00
5. czwartek 21.11.2019 16:30 - 19:00

Wydział Nauk Społecznych (Międzychodzka)
ul. Międzychodzka 5; 60-371 Poznań

• Kształtowanie świadomości możliwości i ograniczeń wynikających z roli zawodowej, również stresu w tej roli, i postawy proaktywnej w tym zakresie
  • Zapoznanie z podstawową wiedzą dotyczącą emisji głosu i higieny korzystania z narządu głosu
  • Kształtowanie świadomości potrzeby doskonalenia pracy nad głosem i autoprezentacją, w szczególności w pracy zawodowej
  • Przygotowanie do świadomego i poprawnego wykorzystywania głosu i sztuki wystąpień publicznych w kształtowaniu własnego profesjonalizmu w pracy zawodowej

• Stres i konteksty jego możliwych przyczyn
    • Własna (nad)reaktywność i jej geneza
    • Jak radzić sobie w stresujących sytuacjach
  • Autentyzm i spójność jako warunki wiarygodności i budowania autorytetu
  • Technika prawidłowej emisji głosu
  • Sztuka wystąpień publicznych i autoprezentacji
    • O czym warto pamiętać przygotowując wystąpienie?
    • Na co warto (a na co nie!) zwracać uwagę podczas wystąpienia?
    • Jak pracować nad doskonaleniem własnych wystąpień publicznych?

• Potrafi omówić czynniki mające wpływ na własne funkcjonowanie społeczne, w tym zawodowe, źródła i przyczyny pojawiających się trudności i ograniczeń roli
  • Potrafi wskazać potencjalne problemy i trudności komunikacyjne we własnym środowisku społecznym, w tym zawodowym
  • Jest świadomy możliwości i ograniczeń związanych z posiadanymi kompetencjami komunikacyjnymi
  • Wyraża postawę aktywnego i ustawicznego zaangażowania w pracę nad doskonaleniem własnych kompetencji komunikacyjnych
  • Dysponuje wiedzą i umiejętnościami umożliwiającymi mu efektywne samodoskonalenie własnych umiejętności komunikacyjnych, nawiązywanie współpracy z i rozwiązywanie sytuacji problemowych

Praca warsztatowa – ćwiczeniowa, materiały filmowe, wykład konwersatoryjny, dyskusja, autoprezentacja – wystąpienia publiczne z wykorzystaniem rejestracji kamerą cyfrową.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Wystąpienie publiczne z wykorzystaniem rejestracji kamerą cyfrową.