Nauki społeczne

Warsztaty antystresowe-sposoby radzenia sobie z życiowym stresem oraz z bólem

Prowadzący: dr Matylda Pachowicz

Rozpoczęcie zapisów: 6.09.2019
Zamknięcie zapisów: 30.09.2019

1. środa 23.10.2019 17:00 - 19:15
2. środa 30.10.2019 17:00 - 19:15
3. środa 6.11.2019 17:00 - 19:15
4. środa 13.11.2019 17:00 - 19:15
5. środa 20.11.2019 17:00 - 19:15
6. środa 27.11.2019 17:00 - 19:15
7. środa 4.12.2019 17:00 - 19:15
8. środa 11.12.2019 17:00 - 19:15
9. środa 18.12.2019 17:00 - 19:15
10. środa 8.01.2020 17:00 - 19:15

Wydział Studiów Edukacyjnych
ul. Szamarzewskiego 89; 60-568 Poznań

Zapoznanie słuchaczy z wybranymi zagadnieniami związanymi ze zdrowiem psychicznym i somatycznym, z akcentem na problematykę stresu, traumy oraz mechanizmów obronnych/adaptacyjnych

Dostarczenie podstawowej wiedzy na temat współczesnych koncepcji psychologicznych oraz trendów terapeutycznych

Zapoznanie słuchaczy z wybranymi metodami pracy służącymi prozdrowotnemu stylowi życia

Zapoznanie słuchaczy z wybranymi sposobami radzenia sobie z chronicznym stresem i z bólem

Uczestnik uzyska wskazówki:

• jak radzić sobie z wyzwaniami i trudnościami codziennego życia
  • jak zarządzać stresem w zmianach życiowych
  • jak skutecznie radzić sobie z bólem psychicznym i fizycznym
  • jak kształtować prawidłowe nawyki związane z prozdrowotnym stylem życia, bez pośpiechu i nadmiernego napięcia
  • jak radzić sobie z uczuciem przytłoczenia oraz nie wpaść w pułapkę perfekcjonizmu
  • jak kreatywnie rozwiązywać życiowe problemy, by nie stały się one źródłem chronicznego stresu
  • w jaki sposób można wprowadzić uważność w swoje życie i praktykować ją w codziennym życiu, by zachować wewnętrzny spokój i cierpliwość w sytuacjach przeciążenia.

Słuchacz rozróżnia podstawowe koncepcje psychologiczne oraz potrafi analizować procesy poznawcze i emocjonalne z różnych perspektyw

Słuchacz ma wiedzę na temat stresu oraz różnych rodzajów bólu, posiada również wiedzę na temat przeciwdziałania negatywnym konsekwencjom chronicznego stresu i bólu

Słuchacz rozumie pojęcie zdrowia psychicznego i somatycznego oraz posiada podstawową wiedzę na temat prozdrowotnego stylu życia

Słuchacz propaguje zasady dbałości o zdrowie psychiczne i somatyczne w swoim najbliższym otoczeniu