Nauki prawno-społeczne

Własna praca czy praca w korporacji- podejście praktyczne

Prowadzący: prof. Witold Hołubowicz

Forma zajęć: wykłady

Rozpoczęcie zapisów: 2.02.2018
Zamknięcie zapisów: 23.02.2018

Zapisy na ten kurs zostały odwołane.
Kurs nie został uruchomiony.

1. sobota 17.03.2018 9:00 - 14:00
2. sobota 24.03.2018 9:00 - 14:00
3. sobota 7.04.2018 9:00 - 14:00
4. sobota 14.04.2018 9:00 - 14:00
5. sobota 21.04.2018 9:00 - 14:00

Wydział Fizyki
ul. Umultowska 85; 61-614 Poznań

Zapoznać uczestników i częściowo aktywnie przećwiczyć zestaw podstawowych pojęć i doświadczeń związanych z prowadzeniem własnej firmy. Podać i przedyskutować w ramach warsztatów główne elementy związane z pracą w korporacji.
Przedmiot bazuje na doświadczeniach podobnego przedmiotu prowadzonego przez W. Hołubowicza od wielu lat na studiach dziennych i niestacjonarnych.

• Szeroka gama małych firm polskich – prezentacja i analiza z punktu widzenia początkującego przedsiębiorstwa
  • Wyszukiwanie pomysłu i wdrażanie ich w formie małej firmy.
  • Formy i procedury zakładania małej firmy
  • Myślenie biznesowe, analiza biznesowa, zarządzanie ryzykiem biznesowym.
  • Podstawowe procesy występujące w małej firmie
  • Zarządzanie zespołem, projektem i przywództwo.
  • Cechy struktur hierarchicznych oraz ich przełożenie na działanie wielkich firm i instytucji.
  • Podstawowe procesy występujące w wielkich firmach i instytucjach oraz działanie w zespole, w tym zespole zróżnicowanym kulturowo.

Uczestnik zajęć:

• Rozumie podstawowe mechanizmy oraz formy organizacyjno-prawne funkcjonowania małej firmy
  • Posiada wiedzę na temat cech wymaganych od lidera aby był w stanie założyć i prowadzić własną firmę oraz zna temat mechanizmów zarządzania zespołem i projektem.
  • Ma wiedzę na temat realizacji podstawowych procesów w firmie: analizy finansów, zarządzania pracownikami, mechanizmów marketingu, innowacyjności oraz obsługi klienta
  • ma wiedzę w zakresie podstawowych zasad funkcjonowania dużych zespołów ludzkich, np. wielkich korporacji
  • potrafi podać i prawidłowo zinterpretować przykłady małych firm działających na rynku polskim, opisanych w prasie albo zaobserwowanych we własnym otoczeniu
  • potrafi podać i prawidłowo zinterpretować różne aspekty procesów wewnętrznych w firmie