Nauki społeczne

Własny biznes krok po kroku

Prowadzący: dr Paweł Gondek

Rozpoczęcie zapisów: 6.09.2019
Zamknięcie zapisów: 30.09.2019

1. piątek 18.10.2019 17:30 - 20:30
2. piątek 25.10.2019 17:30 - 20:30
3. piątek 8.11.2019 17:30 - 20:30
4. piątek 15.11.2019 17:30 - 20:30
5. piątek 22.11.2019 17:30 - 20:30
6. piątek 29.11.2019 17:30 - 20:30
7. piątek 6.12.2019 17:30 - 20:30
8. piątek 13.12.2019 17:30 - 19:00

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5; 61-614 Poznań

- zapoznanie słuchaczy z teoretycznymi i praktycznymi aspektami formułowania celów i aspiracji biznesowych

- zrozumienie potrzeb klientów

- kształtowanie umiejętności w zakresie metod i narzędzi zarządzania strategicznego w biznesie

- zbudowanie u słuchaczy umiejętności analizy sytuacji przedsiębiorstwa i jego otoczenia

- umiejętność opracowania scenariusza rozwoju i kształtowania wizerunku podmiotu

- podnoszenie kompetencji społecznych niezbędnych do pracy w zespole

- przekazanie podstawowych kompetencji motywacyjnych

- przekazanie umiejętności analizy finansowej przedsiębiorstwa

- poznanie prawnych aspektów działalności przedsiębiorstwa

- pokazanie możliwych źródeł finansowania przedsiębiorstwa

1. Pomysł na biznes – definiowanie celów i potrzeb
  2. Prawne aspekty działalności gospodarczej
  3. Finansowe aspekty działalności gospodarczej
  4. Analiza mikrootoczenia, analiza makrootoczenia, analiza wewnętrzna przedsiębiorstwa
  5. HR, czyli ludzie – budowanie zespołu
  6. Podstawy zarządzania zasobami ludzkimi – planowanie zatrudnienia i formy świadczenia pracy, rekrutacja i selekcja kandydatów do pracy, kierowanie ludźmi w organizacji, zarządzanie efektami pracy, ocenianie pracowników, rozwój zasobów ludzkich
  7. Koncepcje rozwoju potencjału przedsiębiorstwa
  8. Budowanie planu strategicznego
  9. Elementy promocji i marketingu.

- słuchacz potrafi wyznaczyć jasne i mierzalne cele działania przedsiębiorstwa

- uczestnik kursu zna i rozumie podstawowe pojęcia z zakresu prawnych aspektów działalności gospodarczej

- uczestnik kursu rozumie procesy i zmiany zachodzące w przedsiębiorstwie

- uczestnik kursu zna i potrafi zastosować podstawy analizy finansowej przedsiębiorstwa oraz wskaźniki kondycji finansowej przedsiębiorstwa

- uczestnik kursu potrafi zbudować przykładową strategię rozwoju przedsiębiorstwa

- uczestnik kursu rozumie potrzebę analizy zasobów przedsiębiorstwa, w tym znaczenie eliminacji jego słabych stron i wykorzystanie mocnych

- słuchacz zna i potrafi wykorzystać postawy zarządzania zasobami ludzkimi

- słuchacz wykazuje wiedzę na temat podstawowych form promocji, reklamy, marketingu i public relations, a także budowania wizerunku i reputacji firmy.

Wykład problemowy, case study, warsztaty.

Studium przypadku (case study)