Nauki humanistyczne

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o języku angielskim, ale baliście się zapytać

Prowadzący: dr Augustyn Surdyk

Forma zajęć: ćwiczenia

Język: polski/angielski

Rozpoczęcie zapisów: 1.09.2017
Zamknięcie zapisów: 25.09.2017

1. sobota 7.10.2017 14:15 - 19:15
2. niedziela 8.10.2017 16:00 - 19:15
3. sobota 14.10.2017 14:15 - 19:15
4. niedziela 15.10.2017 14:15 - 19:15
5. sobota 21.10.2017 16:00 - 19:15
6. niedziela 22.10.2017 16:00 - 19:15

Wydział Neofilologii
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Udzielenie odpowiedzi na wszystkie nurtujące uczestników pytania dotyczące języka angielskiego. Kurs skierowany jest do osób władających j. ang. przynajmniej na poziomie A1 (początkujący).

Ćwiczenia i warsztaty mające na celu wyjaśnienie zagadnień gramatycznych, leksykalnych, ortograficznych, fonetycznych i innych (również w nawiązaniu do wiedzy historycznej, literaturoznawczej i kulturoznawczej) sprawiających problemy Polakom uczącym się języka angielskiego. Tematyka kursu w dużej mierze zależy od problemów zgłaszanych przez uczestników. Każda edycja kursu jest więc niepowtarzalna.

Po ukończeniu kursu uczestnik rozumie naturę i przyczyny błędów, które dotychczas popełniał, poprawnie stosuje struktury gramatyczne, właściwie rozumie i wykorzystuje słownictwo oraz poprawnie pisze, wymawia i akcentuje wyrazy, z którymi dotąd miał problemy.

Ćwiczenia i warsztaty w laboratorium językowym oparte na wykorzystaniu technik ludycznych: rozwiązywaniu testów i łamigłówek, udziale w grach i zabawach dydaktycznych (językowych, komunikacyjnych, gramatycznych, leksykalnych, ortograficznych i fonetycznych); czytaniu fragmentów tekstów, łamaczy językowych (ang. tongue twisters), skeczów, limeryków, słuchaniu, powtarzaniu i rozpoznawaniu wyrazów zawierających trudne dla Polaków głoski. Praca w parach, grupach oraz korekta ze strony wykładowcy. W pierwszej kolejności podczas zajęć omawiane są wszystkie zagadnienia zaproponowane przez uczestników w postaci pytań, na które nie znają odpowiedzi a chcieliby je poznać. Wykładowca udostępnia szereg potrzebnych materiałów w wersjach cyfrowych.

Zaliczenie przedmiotu następuje poprzez udzielenie poprawnej odpowiedzi na trzy pytania dotyczące kwestii stwarzających problemy Polakom uczącym się j. ang., które pojawiły się w trakcie trwania kursu.

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.