Nauki humanistyczne

Wymowa angielska (British English)- warsztaty z wymowy- poziom średniozaawansowany II

Prowadzący: dr Iwona Łęska-Drajerczak

Język: polski/angielski

Rozpoczęcie zapisów: 1.09.2017
Zamknięcie zapisów: 25.09.2017

1. wtorek 10.10.2017 17:45 - 19:15
2. wtorek 17.10.2017 17:45 - 19:15
3. wtorek 24.10.2017 17:45 - 19:15
4. wtorek 7.11.2017 17:45 - 19:15
5. wtorek 14.11.2017 17:45 - 19:15
6. wtorek 21.11.2017 17:45 - 19:15
7. wtorek 28.11.2017 17:45 - 19:15
8. wtorek 5.12.2017 17:45 - 18:30

Wydział Anglistyki
al. Niepodległości 4; 61-874 Poznań

Celem kursu jest doskonalenie wymowy brytyjskiej u słuchaczy, kontynuacja kursu prowadzonego w 3 trymestrze roku akademickiego 2016/2017

nauka a następnie utrwalenie prawidłowej wymowy samogłosek i spółgłosek angielskich; w następnym etapie nauka cech mowy szybkiej oraz podstawowych konturów intonacyjnych w języku angielskim- wymowa brytyjska

Osiągnięcie większej kontroli nad poprawną wymową w języku mówionym oraz poprawnego i świadomego używania cech mowy w różnych sytuacjach komunikacyjnych. .

Praca z podręcznikiem do nauki wymowy brytyjskiej i materiałami własnymi prowadzącego oraz nagraniami w języku angielskim jako wzorcem do naśladowania. Głośnie ćwiczenie czytania, nagrywanie danych fragmentów tekstów oraz ich analiza pod względem poprawności wymowy kursanta, wypowiedzi na tematy ogólne krótsze i dłuższe w celu oceny wymowy kursanta w  sytuacji codziennego użycia języka.

egzamin nie jest obowiązkowy - jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą otrzymać Świadectwo Ukończenia Kursu. Warunkiem podejścia do egzaminu jest uczestniczenie w co najmniej 60% zajęć (9h) oraz terminowe dokonanie płatności za egzamin.

Nagranie audio tekstu przygotowanego przez  każdego uczestnika kursu.

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.