Kursy językowe

Wystąpienia publiczne w języku angielskim

Prowadzący: dr hab. Emilia Wąsikiewicz-Firlej

Forma zajęć: laboratorium

Rozpoczęcie zapisów: 6.09.2019
Zamknięcie zapisów: 30.09.2019

1. wtorek 15.10.2019 17:45 - 20:00
2. wtorek 22.10.2019 17:45 - 20:00
3. wtorek 19.11.2019 17:45 - 20:00
4. wtorek 26.11.2019 17:45 - 20:00
5. wtorek 3.12.2019 17:45 - 20:00
6. wtorek 10.12.2019 17:45 - 20:00
7. wtorek 17.12.2019 17:45 - 20:00
8. wtorek 7.01.2020 17:45 - 20:00
9. wtorek 21.01.2020 17:45 - 20:00
10. wtorek 28.01.2020 17:45 - 20:00

Collegium Martineum
ul. Święty Marcin 78; 61-809 Poznań

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z zasadami przygotowania wystąpień publicznych oraz rozwinięcie umiejętności swobodnego wypowiadania się i prowadzenia różnego typu prezentacji w języku angielskim.

Kurs prowadzony jest całkowicie w języku angielskim i obejmuje krótkie wprowadzenie teoretyczne, przygotowujące do intensywnej pracy nad rozwijaniem umiejętności praktycznych przy zastosowaniu efektywnych metod szkoleniowych.

WYMAGANY POZIOM ZNAJOMOŚCI JĘZYKA – B2

1. Podstawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej
  2. Wprowadzenie do komunikacji perswazyjnej i wystąpień publicznych
  3. Przygotowanie prezentacji (analiza celów komunikacyjnych, analiza audytorium, struktura prezentacji)
  4. Zastosowanie pomocy wizualnych
  5. Prezentacje informacyjne
  6. Prezentacje perswazyjne
  7. Przemówienia okolicznościowe
  8. Udzielanie odpowiedzi na pytania i prowadzenie dyskusji
  9. Spontaniczne wypowiedzi
  10. Konsolidacja

Po ukończeniu kursu uczestnicy:

- będą znali podstawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej

- będą znali zasady tworzenia i prowadzenia skutecznych prezentacji

- rozwiną umiejętności prowadzenia prezentacji w języku angielskim

- rozwiną umiejętności spontanicznego wypowiadania się (przemówienia okolicznościowe, oświadczenia, wywiady)

- będą potrafili komunikować się w języku angielskim podczas wystąpień publicznych używając specjalistycznej terminologii

- będą potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności we własnej praktyce zawodowej

Zajęcia mają charakter warsztatowy i prowadzone są w całości w języku angielskim.  Uczestnicy będą mieli możliwość zintegrowanego doskonalenia wszystkich sprawności językowych oraz przełamania bariery w komunikacji w języku angielskim dzięki zastosowaniu zróżnicowanych, aktywnych metod pracy, obejmujących m.in.:

- mini-wykłady

- prezentacje multimedialne

- pracę z tekstem i materiałami audiowizualnymi

- pracę indywidualną

- case studies

- analizę wystąpień publicznych

- dyskusję moderowaną

- burzę mózgów

- nagrania audio i wideo

- ćwiczenia praktyczne na poszczególnych etapach pracy nad przygotowaniem wystąpień publicznych

Efekty pracy uczestników będą filmowane i szczegółowo omawiane.

Egzamin ustny.