Nauki prawno-społeczne

Zasady komunikacji zewnętrznej w pracy negocjatora biznesowego

Prowadzący: dr Oksana Erdeli

Rozpoczęcie zapisów: 1.02.2017
Zamknięcie zapisów: 27.02.2017

1. sobota 1.04.2017 14:00 - 17:00
2. sobota 8.04.2017 14:00 - 17:00
3. sobota 22.04.2017 14:00 - 17:00
4. sobota 29.04.2017 14:00 - 17:00
5. sobota 6.05.2017 14:00 - 17:00
6. sobota 13.05.2017 14:00 - 17:00
7. sobota 20.05.2017 14:00 - 17:00
8. sobota 27.05.2017 14:00 - 17:00

Wydział Prawa i Administracji
al. Niepodległości 53; 61-714 Poznań

Przybliżenie pojęcia zewnętrznej komunikacji biznesowej jako złożonego mechanizmu niezbędnego w pracy negocjatora biznesowego.

Blok. 1
Pojęcie komunikacji zewnętrznej w środowisku biznesowym. Narzędzia komunikacji werbalnej. Narzędzia komunikacji niewerbalnej.

Case study
Odczytywanie znaków niewerbalnych i skojarzenie ich z wypowiedzianym komunikatem
w filmach wideo z zakresu komunikacji zewnętrznej.

Blok 2
Pojęcie sprofilowania uczestnika procesu negocjacyjnego w kontekście kodu kulturowego. Rodzaje i strategie negocjacji biznesowych. Perswazja i manipulacja w negocjacjach biznesowych.

Case study
Tworzenie własnego kodu kulturowego i kodu kulturowego współrozmówcy. Rozwój umiejętności rozpoznawania manipulacji w trakcie negocjacji biznesowej. Miejsce perswazji
w negocjacjach biznesowych.

Uczestnik kursu:

• zdobędzie wiedzę o współczesnych narzędziach komunikacji biznesowej;
  • nauczy się rozpoznawać mowę ciała i wykorzystywać nabytą wiedzę do analizy komunikatów werbalnych;
  • zdobędzie umiejętność tworzenia kodu kulturowego partnera niezbędnego
    w sprofilowaniu obrazu współrozmówcy;
  • nauczy się wykorzystywać kod kulturowy partnera do tworzenia strategii procesu negocjacji biznesowych i zdolności używania narzędzi perswazji i wykrywania instrumentów manipulacyjnych.

Wykłady i case study. Praca z wideo i audio materiałem dostosowanym do tematyki kursu.

Test i analiza odcinka wideo- lub audio materiału na skutek wyodrębnienia następujących narzędzi używanych w negocjacjach biznesowych: mowy ciała, kodu kulturowego, perswazji czy manipulacji.

Po zalogowaniu do Systemu Uniwersytetu Otwartego możesz dokonać rejestracji na te kursy, na których będą aktualnie otwarte zapisy. Pamiętaj, że o przyjęciu na dany kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację o aktualnej liczbie kandydatów zapisanych na kurs. W przypadku gdy na kursie zapisanych jest więcej kandydatów niż przewidywany limit miejsc możesz dokonać rejestracji na listę rezerwową.

Warto wiedzieć

Jeżeli wybrany kurs nie spełni Twoich oczekiwań będziesz mógł w dowolnej chwili z niego zrezygnować. Po dokonaniu rezygnacji z kursu odzyskasz wpłaconą opłatę w wysokości zależnej od odbytych już zajęć (rezygnując w połowie kursu odzyskasz zatem 50% ceny kursu).