Nauki prawno-społeczne

Zmiany w prawie w 2017 r. Kodeks pracy, umowy zlecenie i inne.

Prowadzący: mgr Paulina Pawlak

Forma zajęć: wykłady

Rozpoczęcie zapisów: 1.02.2017
Zamknięcie zapisów: 27.02.2017

Zapisy na ten kurs zostały odwołane.
Kurs nie został uruchomiony.

1. sobota 8.04.2017 14:00 - 18:30
2. niedziela 9.04.2017 11:00 - 15:15
3. sobota 29.04.2017 11:00 - 15:15
4. niedziela 30.04.2017 11:00 - 15:15
5. sobota 6.05.2017 11:00 - 15:15
6. niedziela 7.05.2017 11:00 - 15:15

Wydział Prawa i Administracji
al. Niepodległości 53; 61-714 Poznań

Zapoznanie słuchaczy z wprowadzonymi zmianami i ich konsekwencjami w prawie pracy, w regulacjach dotyczących umów zlecenia oraz z rządowym pakietem 100 zmian dla firm, ze szczególnym uwzględnieniem tych dotyczących prawa pracy. Celem kursu jest przekazanie praktycznych wiadomości, a także nabycie umiejętności zastosowania tych wiadomości w sytuacjach typowych oraz problemowych w trakcie oraz po zakończeniu kursu.

Kurs skierowany jest do osób, które potrzebują praktycznych i konkretnych informacji, rozwiązań które będą mogły wykorzystać w codziennych sytuacjach związanych z szeroko pojętym prawem pracy (w szczególności mikro- i małych- przedsiębiorców, a także pracowników i zleceniobiorców). Na kursie zostaną omówione dotychczasowe zmiany w prawie pracy, zmiany w regulacjach dotyczących umów zlecenie. Część kursu zostanie poświęcona omówieniu tzw. rządowego pakietu 100 zmian dla firm dotyczących szeroko pojętego prawa pracy.

Słuchacz po ukończeniu kursu:

• wymienia, wylicza i identyfikuje najważniejsze zmiany w prawie pracy i regulacji umów cywilnoprawnych oraz wprowadzonych ułatwieniach dla firm;
  • rozumie zaszłe zmiany w prawie, streszcza i wyjaśnia najważniejsze przepisy;
  • rozróżnia podstawowe instytucje prawa pracy;
  • umie rozwiązać kazusy z zakresu prawa pracy;
  • umie skonstruować stan faktyczny i prawny w oparciu o obowiązujące przepisy;
  • umie zastosować przepisy w praktyce;
  • umie porównać odmienne stany faktyczne i zastosować w nich obowiązujące przepisy;
  • umie scharakteryzować podstawowe instytucje prawa pracy, instytucje związane
    z umowami zlecenie;
  • umie wybrać sposób regulacji stanu faktycznego poprzez zawarcie odpowiedniej umowy;
  • umie przewidzieć konsekwencje prawne w stosunkach pracowniczych i niepracowniczych;
  • umie zanalizować przepisy prawne z zakresu objętych tematyką kursu;
  • umie zaproponować i zaplanować rozwiązania prawne w stosunkach pracownik – pracodawca.

Wykład z elementami konwersatorium oraz case study z wykorzystaniem środków wizualnych.

Dla tego kursu nie wprowadzono jeszcze informacji o egzaminie końcowym.