Stylizowane zdjęcie Uczelni z napisem informującym o aktywnej rejestracji

25.12.2016

Mamy dla Państwa prezent  noworoczny. Mimo. że 24 grudnia upłynął termin zapisów na kursy organizowane w drugim zimowym trymestrze, są jeszcze wolne miejsca na blisko trzydziestu kursach i tu zapisy będziemy przyjmować do 31 grudnia 2016 roku do godz. 24.00. Na niektórych z nich do ich uruchomienia brakuje nam tylko kilka osób. Może uda się Państwu zaprosić swoich znajomych.  Proszę zajrzeć do naszej oferty.  Przypominamy, że zajęcia rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego. Następna edycja w trymestrze wiosennym ruszy dopiero pod koniec marca przyszłego roku.

Uniwersytet Otwarty UAM

22.12.2016

Szanowni Państwo!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech czas spędzony przy wigilijnym stole będzie pełen miłości, nadziei i życzliwości. A w Nowym Roku życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, sukcesów w pracy zawodowej  i spełnienia marzeń.

Uniwersytet Otwarty UAM

22.12.2016

W dniach 27-29.12.2016 biuro Uniwersytetu Otwartego będzie nieczynne.

30.11.2016

Uniwersytet Otwarty w ramach promocji swoich projektów zaprasza na pierwszą debatę, organizowaną wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, poświęconą analizie wyborów prezydenckich w USA pt. „Świat w epoce Trumpa”. Udało nam się namówić do udziału osoby ważne i mocno zaangażowane w realizacji naszego projektu, a jednocześnie będące uznanymi specjalistami w problematyce będącej przedmiotem dyskusji.

Zaproszenie przyjęli:

prof. dr hab. Tadeusz Wallas (Wydział Nauk Politycznych I Dziennikarstwa UAM) – Tryb wyboru prezydenta i jego rola w systemie politycznym USA;

prof. dr hab. Andrzej Stelmach (Wydział Nauk Politycznych I Dziennikarstwa UAM)  – Epoka Trumpa. Czy koniec demokracji?

Wstęp do dyskusji wygłosi:

prof. dr hab. Witold Mazurczak ( Uniwersytet Otwarty UAM) – Przełomowe prezydentury w historii Stanów Zjednoczonych.

Termin: 7 grudnia 2016 roku, godz. 18.00

Miejsce: – gmach Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul Umultowska 89 (Morasko)

Oto nadchodzi  Trump! Zgodnie z kalendarzem wyborczym kolegium elektorów wybierze go formalnie na prezydenta USA 19 grudnia, urząd obejmie 20 stycznia 2017 roku.

Jakim będzie prezydentem? Czy wkraczamy w nową epokę? Co nam przyniosą nadchodzące lata?  Koniec demokracji?

Pomagamy zrozumieć świat. Chcesz wiedzieć więcej – zapraszamy na debatę.

2.11.2016

Uniwersytet Otwarty rozpoczął już swoją działalność. Pierwsi słuchacze uczestniczą w zajęciach w jesiennym trymestrze. Niestety nie wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z naszej oferty. Nic straconego. Trwają przygotowania do uruchomienia drugiego, zimowego trymestru.

Naszą nową ofertę przedstawimy 1 grudnia tego roku. Zaproponujemy, oprócz zajęć, które cieszyły się największym powodzeniem, zupełnie nowe tematy. Drugi trymestr zaczynamy na przełomie stycznia i lutego 2017 roku. Warto już teraz pomyśleć o planach w Nowym Roku i zarezerwować sobie czas, raz w tygodniu, na uzupełnienie naszych kwalifikacji i spotkania z naszymi pasjami.

Przypominamy:

Przewidujemy w ramach jednego kursu naukowego cykl wykładów lub ćwiczeń i warsztatów w liczbie 15-30 godzin. Spotkania będą się odbywały w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Zapraszamy do naszej, uniwersyteckiej społeczności wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej!