Nagłówek Uniwersytetu Otwartego UAM

Aktualności

Stylizowane zdjęcie przedstawiające uczelnię - Collegium Minus

13.04.2017

Z okazji nadchodzących Świąt wszystkim słuchaczom, absolwentom i wykładowcom Uniwersytetu Otwartego UAM życzymy, aby spotkania przy wielkanocnym stole, upływały w ciepłej i rodzinnej atmosferze, a wszelkie smutki i troski szybko odchodziły w zapomnienie. Wesołych Świąt!

 

29.03.2017

W dniach 31.03.2017 oraz 11 i 14.04.2017 biuro Uniwersytetu Otwartego będzie nieczynne.

 

14.03.2017

W ramach promocji naszego projektu, proponujemy Państwu zupełnie nową formułę zajęć – uniwersyteckie wykłady e-learningowe. Pierwszy taki wykład pt. „Podstawy zintegrowanej ochrony i zarządzania dziedzictwem naturalnym i kulturowym” zaproponowany przez Wydział Historyczny chcemy uruchomić już na początku kwietnia. Będzie on całkowicie bezpłatny. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Na zakończenie kursu słuchacze otrzymują certyfikat potwierdzający ich uczestnictwo w zajęciach lub po zdaniu dodatkowego egzaminu, świadectwo z potwierdzeniem efektów kształcenia. Zapisy przyjmujemy do 2 kwietnia 2017.

 

13.03.2017

Informujemy, że rekrutacja na kurs "Angielska terminologia prawnicza - grupa II" została przedłużona do 20.03.2017.

 

08.03.2017

Informujemy, że w związku z ogromnym zainteresowaniem kursem "Angielska terminologia prawnicza" uruchomiliśmy dodatkowy nabór, w celu utworzenia drugiej grupy - rekrutacja tylko do 13 marca 2017. Zapraszamy.

 

02.03.2017

Uniwersytet Otwarty wspólnie z Wydziałem Anglistyki zaprasza na spotkanie  tych, którzy nie mogli wysłuchać znakomitego wykładu przygotowanego przez prof. UAM dr hab. Radosława Dylewskiego oraz dr. Tomasza Skireckiego pt.:

„Afro, beefy i dissy, czyli od kultury afroamerykańskiej do polskiego slangu młodzieżowego”

 

Autorzy zgodzili się powtórzyć swój wykład. Zapraszamy więc ponownie, tym razem 9 marca w czwartek, godzina 18:30, sala C1 (Collegium Novum, al. Niepodległości 4).

Przypomnijmy, że prelegenci prezentują wpływ wybranych aspektów kultury afroamerykańskiej na współczesny amerykański i polski slang młodzieżowy. Przedstawiają zarys czterech epok rozwoju kultury Afroamerykanów: ery niewolnictwa, epoki jazzu, okresu walki Afroamerykanów o prawa obywatelskie oraz współczesnej epoki hip-hopu a w ich ramach uwzględniają takie przykłady jak muzyka, taniec, sztuki wizualne, ruchy polityczno-społeczne, sport, tradycje oraz moda.

Wykład, bogato ilustrowany materiałami z YouTube (oraz portali społecznościowych), prowadzony w żywym tempie, zainteresuje nie tylko językoznawców ale i wszystkich pasjonatów kultury amerykańskiej

 

20.02.2017

Przedłużamy terminy przyjmowania deklaracji.

Informujemy,  że przedłużono termin zapisów do 27 lutego 2017 roku do godz. 24.00.   Są jeszcze wolne miejsca na blisko trzydziestu kursach. Został więc już tylko tydzień, by dołączyć do grona studiujących w Uniwersytecie Otwartym UAM. Warto jednak pamiętać, że o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, tworzymy oczywiście listę rezerwową, ale niestety nie daje nam to pewności, że zostaniemy przyjęci na nasz wybrany kurs. Zajęcia rozpoczną się po 20 marca 2017 roku. Będzie to ostatni w tym roku akademickim trymestr. Następna edycja ruszy dopiero w październiku.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej. Zachęcamy do rozwijania swoich pasji.

 

15.02.2017

W dniu 17.02.2017 biuro Uniwersytetu Otwartego będzie nieczynne.

 

8.02.2017

Trwają zapisy na kursy trymestru wiosennego. Do najpopularniejszych należą warsztaty językowe. Od początku naszej działalności aktywną rolę odgrywa tu Wydział Anglistyki. I właśnie pracownicy tego Wydziału - prof. UAM dr hab. Radosław Dylewski oraz dr Tomasz Skirecki w ramach promocji naszego projektu przygotowali dla Państwa wykład pt.:

„Afro, beefy i dissy, czyli od kultury afroamerykańskiej do polskiego slangu młodzieżowego”

Wykład prezentuje wpływ wybranych aspektów kultury afroamerykańskiej na współczesny amerykański i polski slang młodzieżowy. Prelegenci przedstawią najpierw krótki szkic czterech epok rozwoju kultury Afroamerykanów: ery niewolnictwa, epoki jazzu, okresu walki Afroamerykanów o prawa obywatelskie oraz współczesnej epoki hip-hopu, uwzględniając następujące obszary: muzyka, taniec, sztuki wizualne, ruchy polityczno-społeczne, sport, tradycje oraz moda. Konkretne przykłady wytworów kultury afroamerykańskiej – między innymi, Negro spirituals, minstrel shows, rag-time, Harlem Renaissance, Zoot suits, Lindy Hop, breakdancing, Kwanzaa, rap, czy specyficzny język gestów - posłużą jako tło kulturowe dla omówienia rozwoju afroamerykańskiej angielszczyzny.

Wykład będzie bogato ilustrowany materiałami z YouTube (oraz portali społecznościowych).        

Serdecznie zapraszamy w czwartek 16 lutego, godzina 16:00, sala C1 (Collegium Novum, al Niepodległości 4).

To dobra okazja by poznać bliżej Wydział Anglistyki i jego pracowników.


18.01.2017

UWAGA!

Zbliża się termin zapisów na ostatni w tym roku akademickim trymestr. Już 1 lutego przedstawimy na naszej stronie pełną ofertę kursów. Pojawią się kolejne nowe tematy. Zajęcia w trymestrze wiosennym rozpoczną się 21 marca.

Przypominamy:

Przewidujemy w ramach jednego kursu naukowego cykl wykładów lub ćwiczeń i warsztatów w liczbie 15-30 godzin. Spotkania będą się odbywały w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Zapraszamy do naszej, uniwersyteckiej społeczności wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej!

 

25.12.2016

Mamy dla Państwa prezent  noworoczny. Mimo. że 24 grudnia upłynął termin zapisów na kursy organizowane w drugim zimowym trymestrze, są jeszcze wolne miejsca na blisko trzydziestu kursach i tu zapisy będziemy przyjmować do 31 grudnia 2016 roku do godz. 24.00. Na niektórych z nich do ich uruchomienia brakuje nam tylko kilka osób. Może uda się Państwu zaprosić swoich znajomych.  Proszę zajrzeć do naszej oferty.  Przypominamy, że zajęcia rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego. Następna edycja w trymestrze wiosennym ruszy dopiero pod koniec marca przyszłego roku.

Uniwersytet Otwarty UAM

 

22.12.2016

Szanowni Państwo!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech czas spędzony przy wigilijnym stole będzie pełen miłości, nadziei i życzliwości. A w Nowym Roku życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, sukcesów w pracy zawodowej  i spełnienia marzeń.

Uniwersytet Otwarty UAM

 

22.12.2016

W dniach 27-29.12.2016 biuro Uniwersytetu Otwartego będzie nieczynne.

 

30.11.2016

Uniwersytet Otwarty w ramach promocji swoich projektów zaprasza na pierwszą debatę, organizowaną wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, poświęconą analizie wyborów prezydenckich w USA pt. „Świat w epoce Trumpa”. Udało nam się namówić do udziału osoby ważne i mocno zaangażowane w realizacji naszego projektu, a jednocześnie będące uznanymi specjalistami w problematyce będącej przedmiotem dyskusji.

Zaproszenie przyjęli:

prof. dr hab. Tadeusz Wallas (Wydział Nauk Politycznych I Dziennikarstwa UAM) – Tryb wyboru prezydenta i jego rola w systemie politycznym USA;

prof. dr hab. Andrzej Stelmach (Wydział Nauk Politycznych I Dziennikarstwa UAM)  – Epoka Trumpa. Czy koniec demokracji?

Wstęp do dyskusji wygłosi:

prof. dr hab. Witold Mazurczak ( Uniwersytet Otwarty UAM) – Przełomowe prezydentury w historii Stanów Zjednoczonych.

Termin: 7 grudnia 2016 roku, godz. 18.00

Miejsce: – gmach Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul Umultowska 89 (Morasko)

 

Oto nadchodzi  Trump! Zgodnie z kalendarzem wyborczym kolegium elektorów wybierze go formalnie na prezydenta USA 19 grudnia, urząd obejmie 20 stycznia 2017 roku.

Jakim będzie prezydentem? Czy wkraczamy w nową epokę? Co nam przyniosą nadchodzące lata?  Koniec demokracji?

Pomagamy zrozumieć świat. Chcesz wiedzieć więcej – zapraszamy na debatę.

 

2.11.2016

Uniwersytet Otwarty rozpoczął już swoją działalność. Pierwsi słuchacze uczestniczą w zajęciach w jesiennym trymestrze. Niestety nie wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z naszej oferty. Nic straconego. Trwają przygotowania do uruchomienia drugiego, zimowego trymestru.

Naszą nową ofertę przedstawimy 1 grudnia tego roku. Zaproponujemy, oprócz zajęć, które cieszyły się największym powodzeniem, zupełnie nowe tematy. Drugi trymestr zaczynamy na przełomie stycznia i lutego 2017 roku. Warto już teraz pomyśleć o planach w Nowym Roku i zarezerwować sobie czas, raz w tygodniu, na uzupełnienie naszych kwalifikacji i spotkania z naszymi pasjami.

Przypominamy:

Przewidujemy w ramach jednego kursu naukowego cykl wykładów lub ćwiczeń i warsztatów w liczbie 15-30 godzin. Spotkania będą się odbywały w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Zapraszamy do naszej, uniwersyteckiej społeczności wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej!