Nagłówek Uniwersytetu Otwartego UAM

Aktualności

Stylizowana fotografia budynku Collegium Minus.

Ruszamy! Dzisiaj o północy.

Data publikacji: 16.09.2021

Szanowni Państwo

Dzisiaj o północy przedstawimy na naszej stronie pełną ofertę kursów w trymestrze jesiennym. Od tego momentu będzie też można zapisywać się na wybrane zajęcia. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy będą trwały do 4 października, natomiast same zajęcia rozpoczną się od 22 października.

Wybuch pandemii spowodował, że od maja 2020 roku wszystkie nasze spotkania prowadziliśmy wyłącznie w trybie online. W nadchodzącym roku akademickim zgodnie z Zarządzeniem JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nr 139/2020/2021 z dnia 20 sierpnia 2021 r., pojawiła się możliwość prowadzenia zajęć również w trybie stacjonarnym.

Niestety koronawirus nie ustępuje i w związku z tym takich ofert mamy niewiele, zaledwie kilka, większość z możliwością w razie potrzeby, ich dokończenia w trybie online. Tylko trzy z nich mogą się odbyć jedynie w formie tradycyjnej. Jeśli rozwój epidemii nam na to nie pozwoli, zostaną odwołane. Szczegóły znajdziecie Państwo w opisie każdego kursu

Wszystkie pozostałe zajęcia będą odbywały się od początku do końca w trybie zdalnym, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Czekamy na wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej. Zachęcamy do rozwijania swoich pasji. Zapraszamy na spotkanie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Więcej informacji...

Rozpoczynamy rekrutację.

Data publikacji: 13.09.2021

Szanowni Państwo,

Mamy już gotowa ofertę 75 kursów w trymestrze jesiennym. Zdecydowaną ich większość poprowadzimy w trybie online, kilka tylko kursów być może uruchomimy w trybie tradycyjnym, kontaktowym. Wszystko oczywiście zależy od sytuacji epidemicznej, decyzji Pani Rektor i obowiązujących przepisów.

Przypominamy, że pełna oferta kursów wraz z ich szczegółowym opisem pojawi się na naszej stronie internetowej o północy z czwartku na piątek 17 września. Od tego też momentu będzie można zapisywać się na wybrane zajęcia.

Zapraszamy!

Więcej informacji...

Nowy rok akademicki 2021/2022.

Data publikacji: 23.08.2021

Szanowni Państwo,

Zbliża się inauguracja nowego roku akademickiego, szósty rok działalności Uniwersytetu Otwartego. Wiemy już jednak, że pozostaniemy dalej w cieniu koronawirusa. Ostatnie Zarządzenie JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nr 139/2020/2021 z dnia 20 sierpnia 2021 r. w sprawie organizacji kształcenia w roku akademickim 2021/2022 przewiduje co prawda możliwość prowadzenia zajęć tradycyjnych dla grup poniżej 30 osób ale i też możliwość kontynuowania naszych kursów online. Z decyzją w jakim trybie je ostatecznie poprowadzimy, poczekamy do połowy września, wiele bowiem będzie zależało od rozwoju sytuacji pandemicznej w kraju i obowiązujących rozwiązań prawnych. Priorytetem dla nas pozostaje bowiem bezpieczeństwo naszych słuchaczy i wykładowców.

Nasza oferta pojawi się na stronie Uniwersytetu Otwartego 17 września. Planujemy, że zajęcia rozpoczną się po 22 października.

Serdecznie zapraszamy.

Kolejny komunikat w sprawie organizacji roku akademickiego Uniwersytetu Otwartego UAM ukaże się na początku września.

Więcej informacji...