Nagłówek Uniwersytetu Otwartego UAM

Aktualności

Stylizowana fotografia budynku Collegium Minus.

Organizacja zajęć w Uniwersytecie Otwartym. Komunikat nr 3.

Data publikacji: 24.03.2020

Szanowni Państwo,

Decyzja rządu o zawieszeniu zajęć w uczelniach wyższych została przedłużona do Świąt  Wielkanocnych. O możliwości powrotu do pracy po Świętach mówił dzisiaj premier. Teoretycznie więc istnieje szansa na rozpoczęcie naszych zajęć po 15 kwietnia. To rozwiązanie oznacza sytuację dla nas optymalną – zaczniemy kursy co prawda z miesięcznym opóźnieniem, ale w kształcie jaki zaproponowaliśmy w naszej ofercie.

To się oczywiście może zmienić. Na taką ewentualność musimy być przygotowani. Dlatego prowadzimy konsultacje z naszymi wykładowcami dotyczące propozycji prowadzenia zajęć online. Zdajemy sobie sprawę, iż w przypadku niektórych kursów zdalna forma nauczania nie jest możliwa, czy to z uwagi na specyfikę tematyczną danego kursu czy też na zaplecze techniczne prowadzącego i słuchaczy.  Takie zajęcia traktujemy więc jako ostateczność. Uruchomimy je tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie będzie żadnej innej możliwości odbycia zajęć stacjonarnych i za zgodą naszych słuchaczy. Będą one mogły rozpocząć się najwcześniej w maju.

Proszę oczekiwać kolejnych komunikatów, będziemy tez kontaktować się z Państwem przy pomocy poczty elektronicznej.

Życzymy Państwu zdrowia i dużo też zdrowia wokół Was.

Więcej informacji...

Zmiany w organizacji zajęć w Uniwersytecie Otwartym.

Data publikacji: 10.03.2020

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy 11 marca do wtorku 24 marca włącznie, UAM zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni – taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki.

W związku z tym zawiadamiamy naszych słuchaczy o zawieszeniu kursów realizowanych w tym terminie również w Uniwersytecie Otwartym. Dotyczy to ostatnich zajęć prowadzonych jeszcze w trymestrze zimowym. Sposób ich odrobienia wykładowcy uzgodnią z naszymi słuchaczami. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że zajęcia w trymestrze wiosennym  planujemy rozpocząć z tygodniowym opóźnieniem, to jest od 25 marca. Proszę oczekiwać w tej sprawie kolejnych komunikatów.

Życzymy zdrowia wszystkim naszym słuchaczom, ich bliskim i nam wszystkim.

Więcej informacji...

Zmiana miejsca urzędowania UO

Data publikacji: 04.12.2019

Uwaga!

Z dniem 09.12. biuro Uniwersytetu Otwartego zostaje przeniesione do nowego pomieszczenia  B 108 w tym samym budynku, ul. św. Marcin 78.

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac remontowych, ponowne otwarcie biura nastąpi 09.12.19.

Za utrudnienia przepraszamy.