Nagłówek Uniwersytetu Otwartego UAM

Aktualności

Stylizowana fotografia budynku Collegium Minus.

Przygotowania do trymestru zimowego. Zapraszamy wykładowców UAM do współpracy

Data publikacji: 21.10.2021

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Wczoraj odbyła się uroczysta inauguracja, z udziałem najwyższych władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z JM Rektorem panią profesor Bogumiłą Kaniewską i jakże aktualnym dzisiaj wykładem pani profesor Sławomiry Wronkowskiej - Jaśkiewicz pt. „Władza prawodawcza a obywatel”.

Od 22 października ruszają zajęcia w trymestrze jesiennym na ponad 40 kursach dla ponad 700 słuchaczy. To rekordowy trymestr w naszej historii.

Już teraz jednak pracujemy nad programem trymestru zimowego. Niestety koronawirus atakuje, sytuacja epidemiczna znowu staje się coraz dramatyczniejsza i być może wrócimy do zajęć realizowanych wyłącznie w trybie zdalnym. Planujemy, że oferta ukaże się na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego 3 grudnia, a zajęcia tego zimowego trymestru ruszą w drugiej połowie stycznia przyszłego roku.

Zwracamy się więc do wszystkich pracowników UAM z prośbą o zgłaszanie tematów kursów do 8 listopada za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału  lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: uo@amu.edu.pl.

Liczymy na pomoc w realizacji naszego projektu.

Zapraszamy do współpracy.

Więcej informacji...

Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Otwartym UAM

Data publikacji: 13.10.2021

Szanowni Państwo,

zapraszam na uroczystą inaugurację roku akademickiego w Uniwersytecie Otwartym UAM, która odbędzie się w środę 20 października br. o godz. 17.30. Bezpośrednia transmisja naszej uroczystości będzie dostępna na kanale UAM pod poniższym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Bisa8n_hD50 Transmisję będzie można obejrzeć również na naszym Facebook’u.

W programie przewidujemy wystąpienia władz rektorskich, sprawozdanie Pełnomocnika Rektora ds. Uniwersytetu Otwartego UAM, wręczenie nagród wykładowcom i słuchaczom oraz wykład inauguracyjny pani prof. dr hab. Sławomiry Wronkowskiej-Jaśkiewicz pt.: „Władza prawodawcza a obywatel|”.

W nowym roku akademickim życzę Państwu realizacji zamierzeń, spełnienia marzeń i dużo zdrowia.

Prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak 

Pełnomocnik Rektora d/s Uniwersytetu Otwartego

Więcej informacji...