Nagłówek Uniwersytetu Otwartego UAM

Aktualności

Stylizowana fotografia budynku Collegium Minus.

Przygotowania do trymestru zimowego. Zapraszamy wykładowców UAM do współpracy

Data publikacji: 24.10.2020

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Mamy za sobą niezwykłą inaugurację, z udziałem najwyższych władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z JM Rektorem panią prof. Bogumiłą Kaniewską i fascynującym wykładem o zespole The Beatles prof. Andrzeja Lesickiego, Rektora naszej uczelni w poprzedniej kadencji.

Od 23 października ruszyły zajęcia w trymestrze jesiennym na 24 kursach dla ponad czterystu słuchaczy. To prawie tylko, ile mieliśmy średnio w czasach przed pandemią. Są jeszcze wolne miejsca, prosimy zajrzeć do oferty lub o ewentualny kontakt telefoniczny. Przypominamy, że w warunkach pandemii, są to kursy prowadzone wyłącznie online

Już teraz jednak pracujemy nad programem trymestru zimowego. Niestety koronawirus atakuje, sytuacja epidemiczna jest coraz dramatyczniejsza, ale nie poddajemy się. Nie możemy zawieść zaufania mieszkańców Poznania i regionu. Do tej pory przez cztery lata zapisało się na nasze kursy ponad 16 tysięcy osób.

Zwracamy się więc do wszystkich pracowników UAM z prośbą o zgłaszanie tematów zajęć do 9 listopada za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału  lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: uo@amu.edu.pl.

Zajęcia dalej będziemy prowadzić w trybie zdalnym, bo bezpieczeństwo naszych słuchaczy i wykładowców jest dla nas priorytetem. Rozpoczną się one w drugiej połowie stycznia.

Liczymy na współpracę  i pomóc w realizacji naszego projektu.

 

Więcej informacji...

Inauguracja nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Otwartym UAM.

Data publikacji: 18.10.2020

Szanowni Państwo,

Pierwsze zajęcia w trymestrze jesiennym rozpoczną się 23 października. Zapraszam więc na uroczystą inaugurację roku akademickiego w środę 21 października br. o godz. 18.00. Uroczystość odbędzie się w trybie online.

W programie przewidujemy wystąpienia władz rektorskich, sprawozdanie Pełnomocnika Rektora ds. Uniwersytetu Otwartego UAM, informacje o nagrodach dla wykładowców i słuchaczy oraz wykład inauguracyjny prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego, Rektora naszej uczelni w minionej kadencji, biologa a jednocześnie wybitnego znawcy zespołu The Beatles. Tytuł wykładu:

"The Beatles –

płyty wydane w Wielkiej Brytanii".

Transmisja będzie dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=sqhZ7eiFyPs

Z poważaniem

Prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

Pełnomocnik Rektora ds. Uniwersytetu Otwartego

 

Więcej informacji...

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.

Data publikacji: 12.10.2020

Twój wybrany kurs nie został uruchomiony?  Nic straconego.

Informujemy, ze wypadku kilkunastu zajęć, przedłużyliśmy terminy zapisów o kilka a nawet kilkanaście dni.  Są kursy, które zaczynają się dopiero w listopadzie a są i takie do których uruchomienia brakuje  zaledwie kilku osób. Może uda się Wam zaprosić swoich znajomych. 

Przypominamy - w tym roku wybuch pandemii, spowodował, że od maja nasze zajęcia. prowadzimy wyłącznie w trybie online. Pierwsze wykłady i warsztaty rozpoczną się po 23 października.

Radzimy zajrzeć jeszcze raz do naszej oferty.

Zapraszamy.

Więcej informacji...